Vhodnosť

Forward Lunges Vs. Statické výpady

Forward Lunges Vs. Statické výpadyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Postavte silné dolné telo s výpadmi.

Jupiterimages / Comstock / Getty Images

Pľúce sú jedným z tých cvikov, ktoré by váš tréning nemal byť nikdy bez nich, pretože sa efektívne napínajú a posilňujú jedným jednoduchým ťahom. Existuje niekoľko variantov výpadu, vrátane predného výpadu a statického výpadu. Aj keď oba typy pľúc prospejú vášmu tréningu, existuje niekoľko rozdielov.

Forward Lunge Technika

Dopredné pľúca si vyžadujú určitý stupeň zručnosti a koordinácie, ale dajú sa ľahko zvládnuť s trochou praxe. Postavte sa s nohami mierne od seba s rukami na bokoch. Stabilizujte svoje brucho, narovnajte chrbát a pozerajte sa rovno. Urobte veľký krok vpred pravou nohou. Pomaly prenášajte svoju váhu na pravú nohu tak, že si koleno a bedro ohnete dopredu. Aby bol váš trup čo najpriamejší, sklopte boky tak, aby stehno bolo vodorovne k podlahe a vaše ľavé koleno sa takmer dotýkalo podlahy. S pravou pätou silno zatlačte a roztiahnite nohu a bok a vráťte sa do stojacej polohy. Zopakujte výpad vpred s ľavou nohou.

Technika statického výpadu

Statické výpady dostanú svoj názov, pretože chodidlá zostávajú počas cvičenia statické alebo v rovnakej polohe. Začnite tým, že budete stáť v rozdelenom postoji pravou nohou dopredu a ľavou nohou dozadu. Zapojte svoje brušné svaly, narovnajte chrbát a pozerajte sa rovno. Pri ohýbaní nôh udržujte túto polohu tak, aby sa vaše boky znižovali smerom k podlahe. Pokračujte dolu, kým sa vaše ľavé koleno nepriblíži k podlahe, potom stlačte pravú pätu, aby ste sa vrátili do východiskovej polohy. Dokončite požadovaný počet opakovaní a potom opakujte cvičenie s ľavou nohou vpred.

Svaly pracovali

Predné aj statické pľúca pôsobia na niekoľko svalov v dolnej časti tela. Kvadricepsy sa intenzívne pracujú na narovnaní nohy počas fázy pohybu smerom nahor. Svaly aduktora na vnútornom stehne pomáhajú štvorhlavému svalu. Glutes a hamstrings sú zamerané na predĺženie bokov počas fázy smerom hore a na riadenie zostupu tela počas fázy klesania. Predné pľúca však získavajú niekoľko ďalších svalov: lýtkové svaly pracujú tak, že tlačia nohu od podlahy, zatiaľ čo svaly v chrbte a bruchu bránia pohybu v trupe.

Klady a zápory

Predný výpad je dynamický pohyb, ktorý pôsobí na vaše telo od hlavy po päty. Aj keď posilňuje svaly na prednej končatine, poskytuje aj mierny strečing pre flexory bedra na zadnej nohe. Pretože vyžaduje niekoľko stabilizujúcich svalov, môže výpadok vpred zlepšiť vašu rovnováhu a koordináciu. Predný výpad je efektívny, ale je to tiež zložitejšie cvičenie a zvládnutie správneho pohybu môže trvať dlhšie.

Statický výpad je relatívne jednoduchý pohyb, vďaka čomu je vhodnou voľbou pre začiatočníkov. To vám umožní pohodlne sa dostať do samotného výpadu bez zložitých ďalších krokov. Statický výpad má obmedzenú pohyblivosť, čo znamená, že nemusí posilňovať všetky aspekty vašich pracovných svalov.

Dôležité informácie

Oba typy pľúc môžu byť prospešné bez ohľadu na úroveň vašej kondície. Ak ste na výpadoch nový, ovládnite statický výpad predtým, ako prejdete k náročnejšiemu výpadu vpred. K zvýšeniu obtiažnosti cvičenia sa môže pripájať k niektorému výpadu hmotnosť. Ak trpíte problémami s kolenami, možno budete chcieť zabrániť tomu, aby sa všetky pľúca úplne vyhýbali - ak by ste celú svoju váhu položili na jednu nohu, mohlo by to stresovať kĺb a zhoršiť váš stav.