Vhodnosť

Aké sú štyri rôzne techniky potierania?


Precvičte si štyri techniky veslovania, aby ste pri plávaní rýchlejšie.

Sculling je cenná technika pri plávaní, ktorá vytvára silu. Pri veslovaní pohybujte rukami tam a späť vo vode, aby ste vytvorili pohon. Existujú štyri rôzne techniky lebky. Každá lezecká vŕtačka pomáha s iným aspektom vašej mŕtvice. Varujte, že veslovanie nie je rýchly spôsob, ako sa pohybovať po bazéne; ak však stále praktizujete, budete rýchlejšie.

Superman Scull

Keď vykonávate lebku Supermana, položte obe ruky čo najviac pred seba, ako je to možné. Ohnite zápästia a používajte iba ruky na pohon dopredu tak, že ich budete pohybovať tam a späť malým pohybom zo strany na stranu. V ideálnom prípade by ste mali mať šnorchel, takže môžete nechať hlavu vo vode a pozerať sa dolu na bazén. Ak nemáte šnorchel, zdvíhajte hlavu tak často, aby ste pred vdychom vydýchli. Môžete urobiť buď lebkovú vŕtačku s ťažnou bójkou medzi nohami alebo ľahkým kopnutím. Obidve metódy zabraňujú prílišnému potopeniu nôh, čo spôsobuje veľa odporu. Táto vŕtačka pracuje na rozvíjajúcej sa sile, keď vaša ruka vstúpi do vody počas predného lezenia.

Catch Scull

Ak chcete loviť lebku, ohnite lakte a pomocou celého predlaktia a rúk vytvorte predný pohon. Rovnako ako v prípade lebky Supermana, medzi nohami použite buď bójku, alebo jemný kop, aby sa vaše nohy príliš nezápali a šnorchel na dýchanie. Vyhnite sa silnému kopu, pretože chcete pracovať na sile paží. Úlovok lebky vytvára silu pre fázu úlovku predného lezenia, kde držíte vodu skôr, ako ju zatlačíte späť.

Hip Scull

Pokiaľ ide o lebku bedra, doprajte si pohon dopredu a dozadu po bokoch bedra. Ak máte šnorchel a potiahnutú bóju, použite ich, aby ste si udržali hlavu vo vode. Ak nie, jemne kopnite a občas zdvihnite hlavu, aby ste dýchali. Táto vŕtačka je vynikajúca na budovanie sily v silovej fáze vášho freestylového ťahu, kde ste dokončili svoj ťah a chcete tlačiť vodu späť, keď natiahnete ruku úplne dozadu.

Nohy ako prvé

Existujú dve variácie chodidiel, ktoré sa najskôr potierajú. Ak máte šnorchel, vložte hlavu do vody. Ak nie, urobte túto vŕtačku na chrbte, aby ste mohli dýchať. Chcete, aby vaše ruky za bokmi vytvárali pohon. Držte ruky rovno a ste iba zápästia. Počas prvých lebiek chodíte dopredu s nohami vpredu a hlavou vzadu.

Zdroje (1)