Športové

Štyri týždňové celotelové cvičenie pre futbalistov

Štyri týždňové celotelové cvičenie pre futbalistov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Súčasťou cvičenia môžu byť základné cvičenia s telesnou hmotnosťou.

Štyri týždne je dosť času na to, aby ste mohli začať s celotelovým tréningom pred začiatkom futbalových skúšok. V dokonalom svete by ste sa dali bližšie k trom mesiacom, aby ste sa úplne pripravili. Ale vy môžete čo najlepšie využiť čas, ktorý ste dostali, a vidieť zisky práve včas na preseason. Po štyroch týždňoch si vypočujte svoje telo alebo kondičného trénera. Možno budete chcieť zdvihnúť ťažšie váhy za menej dní, aby ste sa o seba postarali, keď prebiehajú prísne obdobia sezóny.

Plánovanie programu

Venujte tri dni v týždni - najlepšie pondelok, stredu a piatok, vašim silovým tréningom. Ak ste nováčik v oblasti silovej práce, tréner Greg Gatz odporúča vybrať vo svojej knihe deväť až dvanásť cvičení „Kompletné kondicionovanie pre futbal.“ Ak ste skúsení, môže trik urobiť päť alebo šesť. Cvičenia pre celé telo sú určite spôsob, ako ísť, pretože napodobňujú vaše pohyby a zmeny smeru na futbalovom ihrisku. Ak ste hráčka, skúste intenzívnejšie cvičenie ako vaši priatelia. Pomôže vám to pri rozvíjaní hornej časti tela, ktorá môže mať na začiatku svojho tela obmedzenú silu. tréning, rovnako ako vaše štvorkolky a hamstringy, dôležité, aby ste zabránili slzám predného krížového väzu.

Pracuj s telom

Ak ste nováčikom v práci s hmotnosťou, začnite iba s telesnou hmotnosťou. Môžete robiť všetky klasiky - výpady, drepy, poklesy, schody, kliky, brady - bez zvýšeného odporu, odporúča Gatz. To vám umožní pracovať na vašej rovnováhe a stabilite, ako aj na forme. Urobte toľko opakovaní, koľko to vaša fitness úroveň umožní.

Obvody s činkami

Ak máte skúsenosti alebo akonáhle sa cítite silnejšie pri práci na váhe, môžete prejsť na prácu s činkami na celkovom tele tela. Vykonajte čistenia na zavesenie a potom okamžite drepte do horného lisu. Pokračujte výpadom vpred a stočte sa, potom roztrhnite. Zabalte sa drepovým skokom. Gatz radí vykonávať týchto päť cvičení chrbtom k sebe, každý päťkrát, bez prestávky medzi tým. Po každej sade si odpočinúť jednu minútu a opakovať pre päť sád.

Skákanie do Plyometrics

Svoj rozvrh môžete kombinovať tak, aby ste pracovali na svojej výbušnosti a sile tým, že jedenkrát týždenne nahradíte cvičenie so zameraním na plyometriku. Športový vedec Donald T. Kirkendall navrhuje v kategórii „Anatomy“, že vykonávate skoky za koleno a hĺbkové skoky z 12-palcovej škatule. Pridajte opakované skoky dopredu a dozadu a zo strany na stranu cez dotykovú čiaru na poli. Súhlasí s Gatzom, pokiaľ ide o hodnotu výpadu rýchlosti pre korčuliarov, ktorý sa tiež nazýva „korčuliarov“. Toto všestranné cvičenie funguje na glute, štvorkolkách, hamakoch, dolnej časti chrbta a jadra. Zbaľte sa s barbell rumunským mŕtvym ťahom - základným krokom pre majstrov športovcov vo všetkých športoch - aby ste sa stali futbalovým hráčom na ihrisku s najsilnejšími nohami, bedrom a chrbtom.

Zdroje (7)Komentáre:

 1. Tod

  No dobre, to nemusíš hovoriť.

 2. Zolodal

  I accept it with pleasure. The question is interesting, I will also take part in the discussion.

 3. Elijah

  Podľa mňa sa robia chyby. Skúsme o tom diskutovať. Napíšte mi do PM, hovorí to s vami.

 4. Averey

  Congratulations, what words do you need ... another idea

 5. Zulkijas

  Naozaj užitočné! A potom, ako veľmi nelieznete, nie je žiadne nepretržité bla bla bla. Ale nie tu a to poteší!

 6. Camlann

  The deal of reason with metaphysics finally took placeNapíšte správu