Výživa

Aké ovocie je v poriadku na ryžovej strave?


Ryžová strava odporúča jesť ovocie trikrát denne, každý deň.

Creatas Images / Creatas / Getty Images

Ryžová strava je nízkokalorická diéta s nízkym obsahom sodíka, ktorú vypracovala lekárka Duke University Dr. Dr. stále sa predáva. Strava je rozdelená do troch fáz a pozostáva z škrobov vrátane ryže, ovocia, mlieka a zeleniny a s malým množstvom bielkovín v neskorších fázach. Jeho tvorcovia boli ocenení tým, že pomáhajú pacientom schudnúť a udržať si váhu, ako aj pri liečbe cukrovky, srdcových chorôb a vysokého krvného tlaku. Všetky druhy ovocia sú prijateľné z ryžovej stravy, rovnako ako nesladené ovocné šťavy.

Fáza 1

Fáza 1 diéty je čistiacou fázou určenou na odstránenie prebytočného sodíka, tekutín a toxínov z tela a pozostáva z jednodňového protokolu základnej ryže a šesťdňového lakto-vegetariánskeho protokolu každý týždeň. Základný protokol z ryže obsahuje dve porcie ovocia na raňajky, obed a večeru a škroby. Šesťdenný lakto-vegetariánsky protokol zahŕňa jednu pomoc ovocia na raňajky, obed a večeru, plus škroby a zeleninu.

Fáza 2

Druhá fáza stravovania je zameraná na chudnutie. Protokol základnej diéty ryže na jeden deň v týždni obsahuje dve porcie ovocia na raňajky, obed a večeru plus škroby; päťdňový lakto-vegetariánsky protokol obsahuje jednu porciu ovocia na raňajky, obed a večeru plus škroby, zeleninu a mliečne výrobky; nový jednodňový protokol vegetariánskej plus ryžovej stravy zahŕňa aj jednu porciu ovocia na raňajky, obed a večeru a škroby, zeleninu a bielkoviny.

Fáza 3

Fáza 3 je udržiavacia fáza, ktorá sa začína, keď dieter dosiahne požadovanú hmotnosť; táto fáza by sa mala sledovať po celý život podľa programu Rice Diet. Jednodňový základný protokol o ryži z 3. fázy obsahuje dve porcie ovocia na raňajky, obed a večeru plus škroby; Štvordenný lakto vegetariánsky protokol obsahuje jednu porciu ovocia na raňajky, obed a večeru, plus škroby a zeleninu; Protokol dvojdňovej vegetariánskej a ryžovej stravy obsahuje jednu porciu ovocia na raňajky, obed a večeru a škroby, zeleninu, mliečne výrobky a bielkoviny vo zvyšujúcich sa množstvách.

Zmerajte rozmery svojich častí

Kniha „Rice Diet Solution“ definuje jednu časť ovocia všeobecne ako 1 stredný kus ovocia, 1 šálku hrozna alebo 1 šálku rezaného ovocia. Vzorové ponuky sú špecifickejšie a ako príklady jednej porcie sú uvedené tri slivky, 2 polievkové lyžice hrozienok alebo polovica banánov.