Vhodnosť

Najlepšie aeróbne cvičenie s nízkym nárazom


Vyberte si eliptikál s komponentom hornej časti tela, aby ste spálili viac kalórií.

Jupiterimages / Stockbyte / Getty Images

Podľa Americkej asociácie srdcov (American Heart Association) by sa dospelí mali snažiť udržiavať kondíciu a zdravie v bezpečí 30 minút aeróbneho cvičenia denne. Aj keď sú aeróbne cvičenia nízkej intenzity, môžu mať vplyv na vaše kĺby, najmä pokiaľ ide o beh na tvrdých povrchoch alebo na horských trasách. Kardiová výbava, ako sú stacionárne bicykle, eliptické trenažéry a veslárske stroje, vám môže priniesť rovnaké výsledky ako tradičné kardio s menším dopadom na vaše kĺby.

Stacionárny bicykel

Stacionárny bicykel je vynikajúcou alternatívou k tradičným bicyklom a vonkajším aeróbnym tréningom, pretože si môžete nastaviť vlastnú úroveň odporu a kontrolovať podmienky prostredia. Cyklistika navyše kladie na vaše členky, kolená a boky menej stresu ako jogging a môže spáliť toľko kalórií. Ak chcete optimalizovať svoj tréning a ubezpečiť sa, že mu neubližujete koleno, hrajte s výškou sedadla a pozíciou riadidiel, kým nenájdete najlepšiu kombináciu, ktorá vám vyhovuje.

Eliptický stroj

Eliptický trenažér môže byť najlepším cvičebným vybavením, ktoré si môžete vybrať, ak sa snažíte zmierniť dopad na kĺby bez toho, aby ste príliš zmenili chodenie alebo cvičenie. Eliptické trenažéry simulujú tú istú mechaniku tela ako bežecké pásy, ale robia tak pri prechode kĺbov hladkou cestou bez potreby tlmenia nárazov. Okrem toho môžete získať efekt spaľovania kalórií výberom eliptika so zložkou hornej časti tela, pracujúc na pažiach vysoko, pretože vaše nohy robia prácu dole. Nastavením napnutia stroja môžete zvýšiť odpor pedálov a pák pre vaše ruky. Aj keď spálite viac kalórií s väčšou odolnosťou, môžete sa skôr vyčerpať a skrátiť celkový čas cvičenia.

Veslovací trenažér

Veslovačky vám umožňujú získať hlboké svalové cvičenie na hornej časti tela a na chrbte a zároveň zlepšiť aeróbnu kondíciu, spaľovať kalórie a udržať vás mimo nohy. Veslári môžu byť pre vás ideálnymi, ak máte akékoľvek chronické zranenia, ktoré ovplyvňujú vaše spodné telo. Jedinou skutočnou nevýhodou veslárskeho stroja je to, že by sa mohlo cítiť trochu trápne, ak ste ho nikdy nepoužili.

Tradičný bežecký pás

Ak chcete znížiť vplyv na kĺby, bežecký pás by pravdepodobne nemal byť vaším prvým zastavením na okruhu cvičebných strojov. Napriek tomu, v závislosti od závažnosti akýchkoľvek chronických zranení, ktoré ste si vytvorili, môžete sa stále zapojiť do solídneho kardio cvičenia na bežiacom páse bez toho, aby ste sa zranili. Pri chôdzi alebo behu vonku nemusíte mať kontrolu nad svojím prostredím, ale môžete bežať od rýchlosti po stúpanie na bežiacom páse.