Vhodnosť

Cvičenie s plnou veľkosťou trampolíny


Trampolína môže pomôcť pri budovaní svalov a spaľovaní kalórií.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Cvičenie na trampolíne je kardiovaskulárne cvičenie s nízkym dopadom, ktoré je pre vaše kĺby ľahké. Pretože to má taký malý vplyv, dokážete svoje telo tvrdšie pracovať a rýchlejšie sa zotavovať. Trampolínové tréningy tiež pomáhajú posilňovať základné svaly brucha, spodnej časti chrbta a bokov a zároveň posilňujú srdce a zlepšujú krvný obeh. Každú trampolínu cvičte trikrát po dobu 20 sekúnd a medzi jednotlivými sadami odpočívajte po dobu 10 sekúnd. Cvičte na trampolíne tri dni v týždni, medzi ktorými si svaly dáte jeden deň odpočinku.

Vŕtačky hornej časti tela

Zacieľte svoje hornej časti tela pomocou cvičenia push-to-push na trampolíne. Dostaňte sa dole na dosku, aby vaše telo tvorilo priamu líniu a svoju váhu podporujete na predlaktí a chodidlách. Zatlačte sa hore do rúk a potom zatlačte na dokončenie jedného opakovania. Môžete tiež robiť kliky z okraja trampolíny alebo tricepsové poklesy, kde stojíte na zemi chrbtom k trampolíne. Držte nohy rovno, položte ruky na okraj trampolíny, ohnite lakte a dolnú časť tela priveďte k zemi. Zatlačte sa späť do východiskovej polohy a opakujte.

Riešenie spodnej časti tela

Ak chcete pracovať s dolnou časťou tela, urobte postranné plyo skoky stojaním na ľavej nohe na ľavej strane trampolíny. Rýchlo skočte na pravú stranu a pristúpte na svoju pravú nohu, aby ste dokončili jedno opakovanie. Pokračujte v preskakovaní zo strany na stranu tak rýchlo, ako môžete. Na trampolíne môžete tiež robiť drepy, výpady, behanie na mieste, behanie na kolenách alebo skákanie zdvihákov.

Upravte svoje jadro

Odskok sily s bočným dosahom pomáha posilňovať brušné svaly, dolnú časť chrbta a boky. Posaďte sa na trampolíne a poskakujte späť do stojacej polohy čo najrýchlejšie. Dosiahnite alternatívne ruky cez hrudník zakaždým, keď sa postavíte. Môžete tiež robiť drví sedením na trampolíne s rukami na hrudi a kolenami ohnutými v uhloch 90 stupňov. Nakloňte sa späť, aby ste sa vyrovnali na zadku. Zlomte trup smerom ku kolenám, aby ste neopierali spodnú časť chrbta o trampolínu.

Bounce s opatrnosťou

Pred tréningom na trampolíne sa zahrievajte a ochladzujte päť minút. Napríklad vo svojom tréningu na trampolíne urobte jogging alebo vykonávajte verzie cvičení s nízkou intenzitou. Cvičte naboso na trampolíne, pretože nosenie ponožiek alebo topánok pri skákaní môže viesť k pošmyknutiu. Ako vždy, pracujte svojim vlastným tempom a úrovňou zdatnosti - v prípade potreby začnite s pár sekundami každého cvičenia a pripravte sa na maximum 20.