Vhodnosť

Aeróbny krok Vs. Schody Stepper


Kroková aeróbna trieda je motivujúca a zábavná.

Krok nie je vždy krokom, pokiaľ ide o vaše tréningy. Krokový aerobik a cvičenie na schodisku Stepper sú dva veľmi odlišné spôsoby, ako urobiť kardiovaskulárne cvičenie. Jeden používa malý kus prenosného zariadenia. Druhým je stacionárny cvičebný stroj, ktorý sa nedá ľahko prepravovať.

Postav sa na to

Krokový aerobik sa vykonáva na vyvýšenej plošine. Tento krok nemeria vyššie ako 12 palcov a zvyčajne má protišmykovú výplň na dne. Vystúpite hore a dole na platformu, aby ste uptrémovali hudbu. Cvičenie môžete robiť samostatne alebo s ostatnými v prostredí skupinových cvičení. Naproti tomu schodový krokový stroj je veľký kus cvičebného vybavenia. Má počítačový displej, riadidlá, pohyblivé nožné pedále a bezpečnú základňu. Vaše nohy pohybujú pedálmi hore a dole, aby simulovali stúpanie po schodoch.

Make Impact

Krokový aerobik je cvičenie s nízkym dopadom. Pokiaľ rutina neobsahuje veľa skokov, ktoré zvyšujú dopad, udržiavajte vždy jednu nohu v kontakte s podlahou alebo schodom. Je dôležité používať dobrý tvar a ticho vstúpiť na schod a položiť celú nohu na plošinu. Cvičenie na krokovom stroji je cvičenie, ktoré nemá žiadny vplyv. Po začatí cvičenia sa vaše nohy nedotýkajú pedálov, čo znižuje mieru nárazu. Nastavujete úroveň odporu, aby bolo ťažšie zatlačiť na pedále, ale cvičenie zostáva veľmi malé.

Počet kalórií

Jedným zo spôsobov, ako si vybrať medzi dvoma rôznymi cvičeniami, je meranie množstva spálených kalórií. Počas 45-minútovej aeróbnej akcie spáli 150 libier osoba približne 450 kalórií. Tá istá osoba spáli približne 455 kalórií cvičením na schodisku stepper po dobu 45 minút. Ďalšie faktory zvyšujú množstvo spaľovania kalórií, ako je výška aeróbneho kroku, rýchlosť cvičenia krokového schodíka a vaša telesná hmotnosť. Čím viac budete vážiť, tým viac kalórií spálite.

Koordinované úsilie

Ak máte radi tanec a považujete sa za koordinovaného, ​​je pre vás krokové aeróbne cvičenie. Môžete si vziať triedu a vykonať choreografiu danú inštruktorom, pozerať video a cvičiť doma, alebo si vytvoriť vlastné kroky, aby vaše tréningy zostali čerstvé a náročné. Ak nie ste koordinovaní, cvičenie na schodisku je pre vás. Nemusíte sa učiť rôzne pohyby ani choreografiu. Jednoducho zdvíhate a spúšťate chodidlá, keď tlačíte nadol proti odporu pedálov.