Vhodnosť

Aerobic Step vs. Walking

Aerobic Step vs. WalkingWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Chôdza zvyčajne poskytuje pomalšie a menej dramatické výsledky.

Zvyšovanie úrovne aktivity vždy prináša určité zdravotné výhody a chôdza je vynikajúcim aeróbnym cvičením pre začiatočníkov fitness. Aeróbny krok však zvyšuje srdcový rytmus rýchlejšie, čím poskytuje intenzívnejšie cvičenie, ktoré ponúka viac výhod. Kalórie môžete spaľovať rýchlejšie aj pomocou aeróbneho fitness postupu, ktorý by mohol viesť k zvýšeniu telesnej hmotnosti, ak spaľovanie kalórií pomôže vytvoriť deficit kalórií.

High-Impact vs. Low-Impact

Aeróbne cvičenie s krokom môže byť buď vysoko alebo nízko dopadom. Intenzitu krokovania môžete zvýšiť začlenením skokových a bežeckých pohybov do svojej rutiny, vďaka čomu má kroková aerobik veľký vplyv a náročnejšie cvičenie ako chôdza. Podľa štúdie z roku 2013 uverejnenej v časopise „Journal of Bone and Mineral Research“ môže cvičenie s vysokým dopadom pomôcť zlepšiť hustotu a silu kostí. Charakteristiky stupňového aerobiku s vysokým dopadom však tiež predstavujú určité riziká. Ak máte problémy s kĺbmi, opakované skoky alebo beh a pristátie môžu dráždiť citlivé kĺby. Ak máte v anamnéze bolesti kĺbov, môže byť lepšie začať s chôdzou, potom si vybudovať krokový aerobik.

Chudnutie a spálené kalórie

Pretože aeróbny krok je rutinou s vyššou intenzitou ako chôdza, môžete spáliť viac kalórií, ako keby ste trávili rovnaké množstvo času chôdzou. Napríklad osoba s hmotnosťou 185 libier môže spáliť 311 kalórií za 30 minút krokovej rutiny s nízkym dopadom a 444 kalórií s rutinou s vysokým dopadom. Pri 185 libier môžete spáliť 178 kalórií, ktoré kráčajú 30 minút pri rýchlosti 3,5 km / h a 222 kalórií pri rýchlosti 4,5 km / h.

Výhody kardiovaskulárneho zdravia

Chôdza aj aeróbny krok sú formy kardiovaskulárneho cvičenia, ktoré zvyšuje váš srdcový rytmus a môže zlepšiť kardiovaskulárne zdravie. S odstupňovaním sú však výhody výraznejšie. Štúdia z roku 2010 vedcov z University of Alberta zistila, že chôdza a intenzívnejšie aeróbne cvičenie môžu ľuďom pomôcť schudnúť. Avšak skupina, ktorá sa venovala tradičnejšiemu aeróbnemu cvičeniu, ako je aeróbny krok, zaznamenala väčšie kardiovaskulárne prínosy, vrátane väčšieho zníženia krvného tlaku.

Odporúčania pre cvičenie

Správna rutina pre vás závisí od vašich zdravotných cieľov. Americké centrá pre kontrolu chorôb odporúčajú 75 minút týždenne intenzívne kardio, ako je napríklad krokovanie. Ak sa budete držať chôdze, CDC odporúča 150 minút týždenne. Ak sa snažíte schudnúť, budete potrebovať ešte viac cvičenia, najmä ak nechcete znižovať kalórie z vašej stravy.


Pozri si video: 20 Minute Walk at Home Exercise. Fitness Videos (August 2022).