Vhodnosť

Ako zistiť, či dosahujete výsledky v telocvični

Ako zistiť, či dosahujete výsledky v telocvični


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Sledujte svoje cvičenia, aby ste videli, o koľko ste sa zlepšili.

Jupiterimages / obrázky značky X / obrázky Getty

Byť schopný vidieť výsledky svojej tvrdej práce v telocvični vás môže motivovať, aby ste pokračovali v tvrdej práci. Ak chcete sledovať svoj pokrok, zaznamenajte si svoje tréningy. Vytvorením základnej línie môžete zistiť zlepšenia porovnaním nasledujúcich relácií.

Zisky z kardiovaskulárneho systému

Ak chcete sledovať zlepšenie kardiovaskulárnej kondície, zaznamenajte typ cvičenia, ktoré ste dokončili, napríklad jogging na bežiacom páse. Zapíšte si vzdialenosť, trvanie, rýchlosť a akýkoľvek odpor, ktorý ste použili. Zakaždým, keď dokončíte činnosť, zaznamenajte rovnaké kľúčové informácie. Pri zhromažďovaní a kontrole týchto informácií berte na vedomie akékoľvek zvýšenie doby trvania, rýchlosti, vzdialenosti a intenzity. Nárast v týchto kategóriách ilustruje zlepšenie kardiovaskulárnej kondície.

Vylepšenia svalovej vytrvalosti

Svalová vytrvalosť je schopnosť vašich svalov vykonávať kontrakcie proti odporu po dlhšiu dobu. Všeobecne platí, že vaša vytrvalosť sa zvyšuje vďaka nízkej hmotnosti a vysokému počtu opakovaní. Ak chcete monitorovať zlepšenie svalovej vytrvalosti, zaznamenajte počet opakovaní vykonaných pre každé cvičenie, ako sú drvenia alebo drepy. Budete vedieť, že vaša svalová vytrvalosť sa zlepšila, keď môžete dokončiť väčší počet opakovaní skôr, ako zažijete únavu.

Zisky svalovej sily

Svalová sila je schopnosť vašich svalov vyvíjať značné množstvo sily proti odporu. Rovnaké typy cvičení, aké by ste absolvovali pri svalovej vytrvalosti, môžete použiť na zvýšenie svalovej sily. Avšak na budovanie svalov musíte použiť väčšie množstvo váhy a vykonať menej opakovaní. Zaznamenajte si hmotnosť, ktorú môžete zdvihnúť pre každé cvičenie. Zvýšenie tejto sumy preukazuje zlepšenie sily.

Zásada FITT

Princíp FITT - frekvencia, intenzita, čas, typ - slúži ako vodítko pre bezpečný postup. Frekvencia je prvou zložkou, ktorá sa zvyšuje; postupne zvyšujte počet dní v týždni, na ktoré pracujete. Intenzita je druhou zložkou, ktorá sa má zvýšiť; Akonáhle môžete pohodlne absolvovať tri až päť cvičebných cyklov týždenne, začnite zvyšovať obtiažnosť svojho cvičenia. Príkladom zvýšenia intenzity cvičenia je postup od chôdze k prerušovanej chôdzi / joggingu. Čas je treťou zložkou, ktorá sa má zvýšiť; postupne začnite predlžovať trvanie cvičenia. Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb odporúčajú absolvovať 150 minút fyzickej aktivity so strednou intenzitou alebo 75 minút cvičenia so silnou intenzitou týždenne. Typ odkazuje na povahu zlepšenia kondície, ktoré chcete dosiahnuť. Zlepšenie kardiovaskulárnej kondície by sa dosiahlo náročnými aeróbnymi cvičeniami, ako sú beh a cyklistika. Budovanie svalov dolných končatín by sa dosiahlo pomocou silového tréningu štvorhlavých svalov a škrečkov.Komentáre:

 1. Black

  Ospravedlňujem sa, ale nepristupuje ku mne.

 2. Marek

  V tom je niečo. Ďakujem pekne za informácie, teraz to budem vedieť.

 3. Naif Na'il

  Thank you, it was very pleasant to read and draw certain conclusions for myself.

 4. Moogugar

  navštívil vás jednoducho úžasný nápad

 5. Ryton

  Pindyk, ja len plačem))Napíšte správu