Vhodnosť

Rutiny aerobiku na chudnutie brušného tuku


Príliš veľká váha okolo vašej bránice je neatraktívna a nezdravá.

Obrázky Visage / Stockbyte / Getty

Tuk brucha je nezdravý a môže spôsobiť, že sa budete cítiť vedomí svojho vzhľadu. Účasť v aeróbnej rutine je efektívny spôsob, ako schudnúť, ale nemôžete sa zamerať iba na brušný tuk. Môžete sa zúčastniť na aeróbnych cvičeniach, aby ste schudli všade, čo vedie k zníženiu pasu. Spolu so zdravým stravovacím plánom a silovým tréningom na tón vašich brušných svalov vám kardio cvičenie pomôže dosiahnuť váš cieľ orezávacieho brucha.

Vzhľadom na obchádzanie

Obvod pásu je jedným z faktorov, ktoré sa používajú na určenie obezity brucha. U žien je veľkosť pasu väčšia ako 35 palcov vystavená riziku zdravotných problémov súvisiacich s obezitou. To isté platí pre mužov s pásom 40 palcov alebo viac. Príliš veľa brušného tuku vás vystavuje riziku vzniku cukrovky 2. typu, vysokého krvného tlaku a kardiovaskulárnych ochorení. Strata nadváhy po celom bruchu prostredníctvom aeróbneho cvičenia a zdravého stravovania podporuje lepšie zdravie a zároveň znižuje riziko chorôb súvisiacich s hmotnosťou.

Aeróbne cvičenie na chudnutie

Zúčastnite sa aeróbneho cvičenia 150 až 300 minút týždenne, odporúča Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb. Kardio cvičenie vám pomôže spáliť kalórie, čo vedie k celkovému chudnutiu a zníženiu tuku v bruchu. Nezáleží na tom, či cvičíte po dobu 30 až 60 minút alebo rozdelíte svoje aeróbne postupy na tri kratšie sedenia po celý deň. Musíte však uviesť svoje telo do pohybu a pumpovať srdce. Mierne formy cvičenia, ako je chôdza alebo práca na záhrade, spaľujú asi 250 kalórií za hodinu pri strate pol libry za týždeň. Intenzívne aeróbne cvičenia, ako napríklad jogging, plávanie alebo jazda na bicykli, spaľujú pri každodennom cvičení okolo 500 kalórií za stratu 1 libry.

Tónovanie vašich abs

Tónované brušné svaly zvyšujú príťažlivosť vašej bránice a zvyšujú vaše sebavedomie pri odbúravaní tuku. Zahrňte dve až tri tréningy silového tréningu do cvičebnej rutiny, vykonávajte cvičenia zamerané na tonizovanie svalov po dobu 15 až 20 minút na sedenie. Môžete urobiť cvičenie zamerané na celkovú silu tela, aby ste vybudovali svalovú hmotu a podporili váš metabolizmus. Súčasťou tohto cvičebného postupu sú cvičenia zamerané na tonizovanie, ako je vtáčik. Zostaňte na všetkých štyroch a udržujte chrbát rovný. Súčasne roztiahnite pravú ruku a ľavú nohu tak, aby boli obe rovnobežné s podlahou. Pri napínaní zdvihnutého ramena a nohy v opačných smeroch držte svoju polohu. Návrat do východiskovej polohy; opakujte osem až 12krát na každej strane. Sedenie rotácie trupu a predné dosky sú dve ďalšie cvičenia ab, ktoré vám pomôžu zladiť žalúdok.

Zdravé stravovanie pre ploché brucho

Zdravá strava s nízkym obsahom kalórií pomôže vašej snahe schudnúť po celom tele a chudnúť na bruchu. Znížte svoj denný príjem o 250 až 500 kalórií denne pri týždennej strate 1/2 až 1 libra. Konzumujte chudé formy bielkovín, čerstvé produkty, celé zrná a nízkotučné mliečne výrobky. Jedzte päť až šesť malých jedál namiesto troch veľkých jedál, aby ste sa cítili naplno a podporili metabolizmus. Eliminujte potraviny, ktoré robia váš brušný tuk, napríklad syr a margarín.