Vhodnosť

Cvičenie Gluteus Maximus na zdvihnutie zadku

Cvičenie Gluteus Maximus na zdvihnutie zadku


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Niekoľko jednoduchých cvičení je možné kombinovať, aby vám pomohlo zdvihnúť zadok.

David De Lossy / Digital Vision / Getty Images

Váš gluteus maximus je hlavný sval, ktorý zakrýva váš zadok, a je potrebný na viac ako len na prilákanie obdivných pohľadov, keď idete po ulici. Je to najsilnejší sval vo vašom tele a ten, ktorý v spolupráci s množstvom ďalších svalov umožňuje pohyb vášho bedra. Bez vášho gluteus maximus by ste neboli schopní chodiť, behať a liezť alebo dokonca vstávať zo sedu, takže zdvihnutie zadku vám poskytne viac než len kozmetické výhody.

Vrhnúť sa do akcie

Výpady sú ideálnym spôsobom, ako začať s cvičením na zdvihnutie zadku. Pľúce sa zameriavajú na vaše gluteus maximus, ale tiež pomáhajú rozvíjať silnú súpravu nôh, budujú štvorhlavý sval v stehnách a hamstringy v lýtkach. Začnite položením rúk na boky a potom sa jednou nohou vrhajte dopredu. Keď ohnete koleno a spustíte sa na zem, noha by mala pristáť na päte. Vaša zadná noha by sa mala takmer dotýkať podlahy skôr, ako sa vrátite do východiskovej polohy. Môžete tiež pridať nejaké závažia rúk pre väčšiu odolnosť a problémy.

Driemať do úspechu

Ďalej vyskúšajte nejaké drepy. Dřepy sú ďalším ideálnym spôsobom na prácu na gluteus maximus, stehnách a teľatách. Začnite tým, že stojíte rovno s rukami natiahnutými. Ohnite kolená a drepte nadol, ohýbajte boky dozadu, ale držte chrbát rovno. Vaše kolená by mali smerovať rovnakým smerom ako vaše chodidlá. Ak sú vaše stehná rovnobežné s podlahou, vráťte sa späť do východiskovej polohy. Môžete si vziať nejaké ručné závažia kvôli zvýšenému odporu a ťažkostiam.

Káble a sane pre pridaný tvar

Existuje niekoľko ľahko ovládateľných posilovacích strojov, ktoré zdvihnú váš zadok, vrátane lanových strojov a doskových pák a saní. Ak ste v telocvični pre aeróbnu triedu, nájdite lanovku a vykonajte cvičenie na predĺženie bedrového kĺbu. Urobte to tak, že pripevníte členok k remenici a nakloníte nohu za sebou, pričom uchopíte baletnú tyč pripevnenú k stroju kvôli stabilite. Rozšírenie bedrového kĺbu na kolenách môžete vykonať aj tak, že kľačíte na saniach a odtlačíte nohu od tela pomocou vyčkávaných dosiek na odpor.

Prekríženie nôh pre napínanie odvolania

Natiahnutie zaisťuje, že vaše boky a stehná sú dostatočne flexibilné, aby správne a ľahko vykonávali cvičenia na zdvihnutie zadku, takže svoje cvičenie ukončite ležiacou strechou. Urobte to tak, že budete ležať na zemi, kolená sa ohýbajú a chodidlá sú rovno k povrchu. Prekrížte jednu nohu nad druhou, aby vaše teľa spočívala na protiľahlom stehne. Natiahnite nohu a uchopte svoje stehno a ťahajte k sebe. Pred uvoľnením a opakovaním s opačnou nohou držte strečink 10 až 12 sekúnd.

Dajte svojmu zadku pomocnú ruku

Svižná chôdza, stúpanie po schodoch, beh a jazda na bicykli sú všetky formy fyzickej aktivity, ktoré vám pomôžu udržať vašu váhu dole a pomôžu vám s vývojom a tvarovaním zadku. Zaistite, aby ste dodržiavali zdravú stravu s nízkym obsahom kalórií a vyhýbali sa mastným jedlám. Po odstránení prebytočného tuku bude pre vás ľahšie vidieť účinky úsilia pri zdvíhaní zadku.

Výstraha

Pred vykonaním týchto cvikov urobte krátke päť až desaťminútové zahriatie, aby ste predišli akémukoľvek namáhaniu svalov alebo iným vážnym zraneniam. Pred účasťou na akejkoľvek namáhavej fyzickej aktivite sa vždy poraďte so svojím lekárom a požiadajte o pomoc kvalifikovaného inštruktora, ktorý zabezpečí správnu formu cvičenia.Komentáre:

 1. Ira

  Bravo, this magnificent phrase is necessary just by the way

 2. Sauville

  Medzi nami hovoríme, že vám odporúčame vyskúšať, skontrolujte google.com

 3. Hippocampus

  I agree, this magnificent thought falls by the way

 4. Jeanina

  Čo ti prišlo do hlavy?Napíšte správu