Športové

Robia golfové grip veľkosti?


Výber správne úchopov pre vašu golfovú hru ovplyvní vaše skóre.

Jupiterimages / Liquidibrary / Getty Images

Pravdepodobne hráte nesprávnu veľkosť priľnavosti a stojí vás to päť záberov za kolo. To je záver štúdie „Golf Magazine“. Štúdia odhalila teóriu, že hráči s hrubými rukami by mali používať hrubé gripy a hráči s malými rukami by mali používať tenké gripy. Pri výbere priľnavosti záleží na veľkosti ruky, ale golfisti musia zvážiť aj to, ako sa húpajú a aký typ strely chcú vyrobiť.

Veľkosť priľnavosti Vs. Veľkosť rúk

„Golf Magazine“ testoval dva tucty golfistov a zistil, že väčšina hráčov mala zlé priľnutie vo svojich kluboch, bez ohľadu na to, či boli vybavení na základe veľkosti ruky alebo nie. Na štúdiu sa zhodovali veľkosti rúk golfistov s veľkosťami gripu na piatich žehličkách. Po úderoch 92 percent golfistov uviedlo, že uprednostňujú inú priľnavosť na svojich kluboch, ako je veľkosť, na ktorú boli namontované. Iba 21 percent golfistov zasiahlo svoje najlepšie strely - ako to určujú údaje z monitora spustenia - so zovretím v súčasnosti v ich kluboch. Deväťdesiatdva percent golfistov v štúdii zasiahlo svoje najlepšie strely s inou priľnavosťou, ako boli namerané, a inou priľnavosťou ako v súčasnosti používajú.

Hrubšie úchopy

Podľa redaktora zariadenia „Golfweek“ James Achenbach existuje niekoľko dôvodov, prečo by ste si pre svoj klub mohli zvoliť väčšiu priľnavosť ako je štandard. Ako jeden z dôvodov uvádza veľké ruky. Všimne si však, že golfisti s artritídou alebo inými poruchami rúk často ľahšie držia priľnavosť medzi jednou šestnástinou až jednou osminou palca, pretože hrúbka absorbuje nárazy. Väčšie úchopy môžu tiež pomôcť predchádzať háčikom znížením pôsobenia rúk v oblasti nárazu. Hráči, ktorí sa radi zaškrtia v klube, môžu nájsť veľké úchopy, ktoré im pomôžu ovládať klub, keď položia ruky nižšie na rukoväť.

Riedidlá

Väčšina amatérskych golfistov zápasí s plátkom v určitom okamihu svojho golfového života. Ak to popisuje aktuálny stav vašej hry, tenšie úchopy, ako sú tie, ktoré momentálne používate, vám môžu pomôcť opraviť túto chybu. Tenšie držadlá znižujú napätie v prstoch, rukách a zápästiach. To vám umožní používať viac ručných akcií pri pohybe oblasťou nárazu. Je pre vás ľahšie otočiť klzák z otvoreného na štvorcový alebo dokonca mierne zatvorený. Možno budete musieť vylepšiť svoju techniku ​​hojdania, aby ste mohli profitovať zo zmeny priľnavosti.

Výber úchopov

Štúdia „Golf Magazine“ dospela k záveru, že golfisti musia zasiahnuť strely rôznymi úchopmi, aby našli veľkosť, ktorá pomáha vytvárať najlepšie strely. Biť lopty pomocou štartovacieho monitora, ktorý meria rýchlosť hlavice, rýchlosť lopty a ďalšie faktory dopadu, vám pomôže s istotou vedieť, ktorá priľnavosť vyhovuje vašej hre. Štúdia zistila, že skĺznutie novej priľnavosti jedného klubu nemusí fungovať. Väčšie priľnavosti majú za následok, že sa kluby cítia ľahšie, takže pred nájdením najlepšieho zápasu budete pravdepodobne musieť mať profesionálov alebo skúsených profesionálov v PGA, ktorí nastavujú výkyvné závažia.