Vhodnosť

Čo je dobrý obvod cvičenia na chudnutie?


Vyberte si svoje obľúbené kardio vybavenie a postavte si v telocvični tukový trhací obvod.

Jupiterimages / Stockbyte / Getty Images

Ak chcete schudnúť a nemáte veľa času, odpoveďou je kruhový tréning. Podľa ShapeFit, hodinu tréningu na okruhu spaľuje asi 474 kalórií pre osobu s hmotnosťou 190 libier - hoci vaše spaľovanie jednotlivých kalórií pôjde nahor alebo nadol v porovnaní s vašou hmotnosťou. Obvodový tréning môže budovať svalovú hmotu a zvýšiť váš metabolizmus pre ešte efektívnejšie cvičenie na chudnutie.

Vlastnosti

Zostavte obvod, ktorý zahŕňa niekoľko cvičení a každé z nich vykonajte po stanovenú dobu alebo opakovania. Každá stanica pracuje 30 sekúnd až 3 minúty. Opakujte obvod, kým nebudete cvičiť celkovo 20 až 60 minút. Začnite s najmenej piatimi cvičeniami, ktoré vykonávate po dobu 30 sekúnd, celkovo 20 minút. Po vyvinutí výdrže a sily zvýšte čas na každej stanici a celkovú dobu cvičenia.

Silový tréningový obvod

Otáčajte osem až 12 cvičeniami sily bez prestávky medzi nimi. Odstránenie doby odpočinku zlepší vašu výdrž a zvýši srdcový rytmus. Vyberte si množstvo telesnej hmotnosti, voľnej váhy, váženého stroja alebo cvičenia s pásom odporu, ktoré sú zamerané na vaše nohy, ruky, hrudník, chrbát, žalúdok a ramená. Napríklad vykonávajte kliešte, sedy, drepy, kučery bicepsov, výpady a horné lisy po dobu 30 sekúnd a celý okruh opakujte päťkrát.

Iba kardio

Vyzvite svoje srdce a pľúca pomocou kardio obvodu. Vyberte si rôzne cvičenia ako beh, veslovanie, skákanie cez švihadlo, skákacie zdviháky a bočné skoky. Zamerajte sa na činnosti, ktoré zvyšujú váš srdcový rytmus a využívajú veľké svalové skupiny v rukách a nohách. Napríklad otáčajte behaním na mieste, skákajúcimi zdvihákami, veslovacím strojom, eliptickým trenažérom a bežiacim na bežiacom páse každú minútu, kým nedosiahnete celkom 25 minút.

Dajte to všetko dohromady

Kombinujte kardio a silové pohyby pre hybridný obvod. Vyberte osem až 12 rôznych cvikov, z ktorých polovica je kardio a polovica silová. Tento typ okruhu vám dá najviac tresku za vaše peniaze, pretože budete spaľovať kalórie a budovať svaly súčasne. Napríklad môžete robiť sedenia, skákacie zdviháky, kliky, beh na mieste, výpady, skákacie lano, vytiahnutia a vysoké kolená po dobu 45 sekúnd, otáčaním cez okruh, až kým nedosiahnete celkom 30 minút.