Vhodnosť

Dobré cvičenie pre Skinnierov pás


Meranie pasu vám pomôže sledovať váš pokrok.

Obrázky George Doyle / Stockbyte / Getty

Štíhla, orezaná stredná časť vyzerá dobre a indikuje dobré zdravie, zatiaľ čo nadmerný brušný tuk je spojený so závažnými ochoreniami vrátane kardiovaskulárnych chorôb, hypertenzie, mozgovej príhody a vysokého cholesterolu. Zacielenie na jednu konkrétnu oblasť na odbúravanie tukov nie je možné, takže orezanie pása vyžaduje stratu tuku z celého tela prostredníctvom stravovania a cvičenia. Pretože celková strata tuku zahŕňa brušný tuk, pás s vyššou hmotnosťou sa môže stať vaším najlepším doplnkom.

Pot z Libry

Kardiovaskulárne cvičenie vás potí, zvyšuje srdcový rytmus, spaľuje kalórie a podporuje chudnutie. Americká rada pre cvičenie odporúča robiť asi jednu hodinu mierneho kardio vo väčšine dní s tým, že zahrnutie intervalov s vysokou intenzitou jeden alebo dva dni môže účinne redukovať tuk, vrátane brušného tuku. Ak to chcete urobiť, zrýchlite jednominútové, intenzívne kardio tempo a potom spomalte na mierne tempo, aby ste dosiahli dvojminútové zotavenie. Intenzity sa striedajú počas 15 až 20 minút. Kardio môže zahŕňať jogging, jazdu na bicykli, chôdzu svižne alebo pomocou veslovania alebo eliptického stroja.

Stimulujte svalové tkanivo

Zachovávaním a zvyšovaním svalového tkaniva môžete znižovať telesný tuk vrátane obávaného brušného tuku. Svalové tkanivo je metabolicky aktívne a využíva viac kalórií ako tuku, aj keď odpočívate. Viac svalového tkaniva znamená viac spálených kalórií. ACE odporúča robiť dve až tri nepretržité silové tréningy týždenne. Navrhuje, aby ste svoje veľké svaly pracovali na optimálnej stimulácii svalov a spaľovaní kalórií. Zahŕňajte cviky, ako sú kliešte, sťahovacie pásy, ohnuté riadky, sťahovacie pásy, výpady, bench pressy a drepy.

Posilnite svoje jadro

Aj keď základné cviky neznižujú brušný tuk, môžu posilňovať a tónovať vaše brušné svaly, zmierňovať bolesť dolných častí chrbta a zlepšovať držanie tela a atletický výkon. Okrem tradičných drví sa na bicykli drví aj cviky, ako sú predné a bočné dosky, počas ktorých držíte telo rovné ako doska, zatiaľ čo smerujú k zemi alebo k sebe. Počas týchto cvičení je dôležité držať chrbát rovno a priťahovať brucho na chrbticu. Toto funguje na vašom priečnom bruchu, hlboko ležiacom brušnom svale, ktorý je zodpovedný za správne vyrovnanie a stabilizáciu vášho tela, čo je prospešné pri väčšine aktivít.

Na zváženie

Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb odporúča schudnúť postupne rýchlosťou 1 až 2 libier týždenne. To si vyžaduje deficit 3 500 až 7 000 kalórií. Okrem spaľovania kalórií počas cvičenia môže k tomuto deficitu prispieť aj konzumácia menšieho množstva kalórií. Konzumáciou menších porcií a obmedzením cukru, soli, nasýtených a transmastných kyselín môže dôjsť k zmene. Naplňte výživné ovocie, zeleninu, celé zrná, mliečne výrobky so zníženým obsahom tuku a chudé bielkoviny. Predtým, ako sa pokúsite schudnúť, poraďte sa so svojím lekárom, aby ste sa uistili, že plánovaný režim chudnutia je bezpečný pre vašu fyzickú kondíciu.