Vhodnosť

Dobré úseky pre vonkajšie otáčanie tesného ramena

Dobré úseky pre vonkajšie otáčanie tesného ramena


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Niektoré typy napínania zlepšujú vonkajšiu rotáciu ramien.

Rich Schultz / Getty Images Šport / Getty Images

Tesnosť ramien je príliš bežná. Ako jeden z najväčších a najkomplexnejších kĺbov v tele je veľa, čo sa môže zhoršiť, čo vedie k bolesti a stuhnutosti. Vonkajšia rotácia ramena sa spolieha na pohyblivosť v svaloch teres minor, infraspinatus, posterior deltoid a supraspinatus. Jemné napínanie týchto svalov môže zmierniť napätie.

Broom Stick Stretch

Chyťte metlu, dlhú hmoždinku alebo dĺžku PVC rúrky, aby ste to urobili.

Ako to urobiť: Držte horný koniec palice pravou rukou pri hlave. Položte palicu za rameno a ľavou rukou ju držte pod podpazuším. Ľavou rukou vytiahnite palicu dopredu a mierne doľava, keď sa vaše rameno a paže otáčajú dozadu. Pravú lopatku držte zasunutú. Zastavte, keď ucítite roztiahnutie a držte ho 10 až 30 sekúnd. Uvoľnite a prepnite strany.

Uterák Stretch

Tento úsek zahŕňa dosiahnutie jednej ruky nad hlavou a za chrbtom a druhej ruky za chrbtom a hore, aby sa zafixovala opačná ruka. Pre väčšinu ľudí s problémami s pohyblivosťou ramien to jednoducho nie je možné. Takže si zoberte uterák alebo jóga popruh, aby to bolo oveľa jednoduchšie.

Ako to urobiť: Vezmite jeden koniec uteráka alebo remienok do pravej ruky. Zložte ruku nad hlavu, ohnite lakť a natiahnite ruku dolu do stredu chrbta. Ohnite ľavý lakeť a vnútorne otáčajte ramenom tak, aby ľavú ruku držal za chrbtom. Uchopte uterák alebo remienok a pokúste sa palec zovrieť o niečo bližšie k hornej ruke. Zastavte sa, keď sa budete cítiť dobre naťahovať a držať 10 až 30 sekúnd. Uvoľnite a potom opakujte na opačnej strane.

Stretch Stretch

V tomto úseku poskytuje stena oporu a cieľ pre chrbát rúk. Počas cvičenia je dôležité držať celý chrbát pri stene.

Ako to urobiť: Postavte sa chrbtom k stene. Zložte ruky rovnobežne s podlahou, zatlačte lakte do steny za vami a ohnite ich o 90 stupňov tak, aby vaše ruky a predlaktia smerovali rovno dopredu. Bez vyklenutia chrbta zo steny otočte ramená dozadu tak, aby sa vaše predlaktia pohybovali smerom k stene. Cieľom je dostať chrbty rúk proti stene.

Ak sa vám nedarí dostať na stenu, choďte čo najďalej a zostaňte tam. Ak dokážete pritlačiť chrbát rúk k stene, môžete začať natahovať ruky nad hlavu, pričom ruky držte stále proti stene. Môžete to urobiť dynamicky pomocou pomaly kontrolovaných opakovaní, alebo môžete držať úsek na 10 až 30 sekúnd.

Zdroje (4)Komentáre:

 1. Miska

  Čo je toto?

 2. Adalson

  Domnievam sa, že nemáš pravdu. Som si istý. Poďme diskutovať. Napíš mi v PM.

 3. Shimshon

  I think mistakes are made. I am able to prove it. Write to me in PM, it talks to you.

 4. Treadway

  I thought about it and deleted this question

 5. Lysander

  Plne zdieľam jej názor. Myslím, že je to dobrý nápad. Plný súhlas s ňou.Napíšte správu