Vhodnosť

Dobré cvičenie v páse a žalúdku pre viazanie pre invalidný vozík


Pomocou káblových cvičení si prispôsobte svoje brušné cvičenia svojim špecifickým potrebám.

Jupiterimages / Stockbyte / Getty Images

Ak máte invalidný vozík, je dôležité cvičiť svaly okolo pasu a žalúdka, aby sa nestali slabými a atrofickými. Aby ste vám pomohli cvičiť brušné svaly, existuje niekoľko kondicionovacích cvičení, ktoré môžete vykonať pri sedení na invalidnom vozíku. Ak je vaša kondícia stále vysoká, zvážte vykonanie kardiovaskulárnych a váhových cvičení na vašom invalidnom vozíku, napríklad basketbal, vzpieranie alebo stolnú jogu.

Na strane

Sedlový bočný ohyb sa dotýka celej strany pásu, hrudníka a ramien. Ak chcete vykonať bočné sedenie v sede, posaďte sa vysoko do rovnej chrbtice a zakorente svoje boky do sedadla pre invalidný vozík. Natiahnite ľavú ruku smerom k stropu a objímajte vnútro hornej časti ramena k ľavému uchu. Natočte celé svoje hornej časti tela a ľavú ruku doprava a pomocou chrbtice vytvorte veľký tvar písmena „C“. Ak sa chcete natiahnuť ešte ďalej, nechajte pravú ruku visieť nad pravou stranou invalidného vozíka smerom k podlahe. Pred ťahom hornej časti tela späť do stredu a opakovaním úseku na opačnej strane držte tento úsek 10 až 15 sekúnd.

Twist the Night Away

Jednoduchým sedením v bruchu môžete napnúť a spevniť strany pasu. Ak chcete vykonať skrútenie v sede, posaďte sa vysoko na stoličku s rovnou chrbticou. Predĺžte si chrbticu a krútte celé vaše hornej časti tela doľava. Položte pravú ruku na ľavú lakťovú opierku invalidného vozíka a ľavú ruku na zadnú časť invalidného vozíka. Ruky používajte ako páku, aby ste mohli otočiť hornú časť tela trochu ďalej doľava. Pred prepínaním strán a krútením hornej časti tela doprava natiahnite doľava po dobu 10 až 15 sekúnd.

Vyskúšajte žalúdočné pumpy

Žalúdočné pumpy sú skvelým cvičením, ak máte nízku pohyblivosť v hornej časti tela a je pre vás ťažké krútiť sa a pohybovať sa. Ak chcete vykonať žalúdočné pumpy, musíte jednoducho pumpovať žalúdočné svaly. Posaďte sa vysoko s rovnou chrbticou a zakorente svoje boky do sedadla svojho invalidného vozíka. Pulzujte brušné svaly dovnútra a von tak rýchlo, ako je to možné, počas 30-sekundového až jednominútového cyklu. Keď vtiahnete svoje brušné svaly, potiahnite brušný gombík späť k chrbtici. Toto cvičenie môže spôsobiť, že sa budete cítiť nevoľne, ak máte v bruchu jedlo, takže sa to pokúste vykonať najmenej dve hodiny po jedle veľkého jedla.

Sedieť a Crunch

To, že ste viazaní na invalidnom vozíku, neznamená, že nemôžete vykonávať brucho pre svoje brušné svaly. Ak chcete vykonať sedaciu krízu, sadnite si vysoko s chrbticou rovno a prekrížte ruky cez hrudník. Zatiahnite za brucho smerom k vašej chrbtici a zaistite tak zapojenie svojich základných svalov. Pri krútení ramien, hlavy a hrude smerom k stehnám pritlačte spodnú časť chrbta k zadnej časti invalidného vozíka. Narovnať chrbticu a vrátiť sa do východiskovej polohy. Vykonajte toľko sedadiel, koľko je možné, v intervaloch 30 sekúnd až jednej minúty.