Vhodnosť

Dobré metódy cvičenia pre 11-ročných


Spojte svoje dieťa s ostatnými, aby ste podporili aktívnu hru.

Jupiterimages / Liquidibrary / Getty Images

Udržiavanie detí v aktívnej činnosti im pomáha riadiť ich hmotnosť a pripravuje ich na zdravé návyky neskôr v živote. Dieťa, ktoré pravidelne cvičí, zlepšilo krvný obeh v mozgu, zvýšilo hladinu endorfínov v boji proti stresu, zlepšilo náladu a postoj a pokojnejšie správanie, vysvetľuje University of Michigan. CDC uvádza, že úrovne telesnej zdatnosti detí súvisia s výkonom školy, čo naznačuje, že aktivita má výhody ďaleko za hranicami fyzického zdravia.

Zamerajte sa na hodinu

Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb vyzývajú deti a dospievajúcich najmenej 60 minút denného cvičenia. To predstavuje celkom 420 minút týždenne kombinovaných aeróbnych a svalových a kostných postupov. Nepočítajte však s tým, že vaše dieťa bude poskytovať toto cvičenie. Hoci CDC uvádza, že počet okresov základných škôl, ktoré vyžadujú, aby sa telesná výchova stala súčasťou učebných osnov, sa zvýšil z 83 percent v roku 2000 na 94 percent v roku 2012, deti ešte nemusia mať dostatok pohybu. Od roku 2007 ministerstvo zdravotníctva a ľudských služieb uviedlo, že len 3,8 percenta základných škôl a 7,9 percenta stredných škôl poskytovalo dennú telesnú výchovu v rozsahu 150 minút týždenne pohybovej aktivity.

Vstaň a choď

Váš jedenásťročný nemusí denne elipticky trieť hodinu. Najprv to môže byť román, ale nadčasy sa nudí ako väčšina cvičencov. Namiesto toho nechajte svoje 11-ročné cvičenie spájať s vykonávaním fyzických aktivít, ktoré považuje za zábavné. Hranie športu, ako je basketbal alebo tenis, aj keď nesúťažne, jej pomáha získať 60 minút denne. Cvičenie nemusí byť formálne - zakaždým, keď vaše 11-ročné jazdia na bicykli alebo chodia do školy alebo popruhy na pár korčuliach, dostane nejaký kardio. V lete zamierte do bazéna a povzbudzujte priateľské hry, než ležať na plaváku. Ak máte dcéru nadšenú pre zvieratá, nechajte ju chodiť so susedovým psom alebo ju dajte na hodiny jazdy na koni. Najlepším spôsobom, ako povzbudiť vaše dieťa, aby vykonávalo kardiovaskulárne činnosti, je nevyrobiť z neho fušku. Koniec koncov, musí konkurovať počítačovým hrám a televízii.

Pridajte nejaké posilnenie

Cvičenie na silový tréning by malo byť súčasťou fitnesovej rutiny 11-ročných. Aj keď je jedným zo spôsobov zdvíhanie závaží, nie je to jediný. Kalistenika, ako sú push-up, pull-up a sit-up, pomáha budovať svalovú silu. Ak sa vaše dieťa zapája do bojových umení, tieto kalistenické pohyby sa stanú súčasťou jej týždennej rutiny. Jóga, lezenie na stromoch a hranie na ihrisku tiež zvyšujú svalovú silu. Deti často, keď majú príležitosť, k týmto aktivitám prirodzene priťahujú, tak ich vystavte vonkajším a spoločenským ihriskám alebo ich vyzvite napríklad na súťaž typu push-up. Trikrát týždenne je na tieto posilňovacie kroky dosť, hovorí Centra pre kontrolu chorôb.

Prínos pre kosti

Kosti vášho dieťaťa rastú a zvyšujú hustotu. Stres z cvičenia pomáha povzbudzovať zdravý vývoj kostrového systému. Najlepšie metódy budovania kostnej denzity u 11-ročných sú aktivity s vysokým dopadom, ako sú beh a skákanie. Tieto sa počítajú ako súčasť 420 minút týždenne aktivity. Počíta sa tiež skákanie, ktoré robia počas športového tréningu alebo počas pobytu na ihrisku. Podporujte tieto hnutia s vysokým dopadom trikrát týždenne.