Vhodnosť

Čo je dobré cvičenie na pokus o stratu žalúdka?


Behom alebo behom rýchlo spálite veľa kalórií.

Martin Barraud / OJO Images / Getty Images

Ak chcete čo najefektívnejšie odbúravať tuk zo žalúdka, mal by váš tréningový režim zahŕňať kardio aj silový tréning. Každá z nich hrá úlohu pri významnom zvyšovaní množstva spálených kalórií, čo vám pomôže znížiť telesný tuk. Aj keď nemôžete diktovať, kde na vašom tele stratíte tuk, uvidíte zmeny na bruchu a všade, ako sa percento telesného tuku znižuje.

Pri pohľade za žalúdok

Aj keď ste v prvom rade zameraní na chudnutie v oblasti žalúdka, v konkrétnej oblasti nie je možné stratiť tuk. Podľa Jessica Matthewsovej z Americkej rady pre cvičenie je jediným spôsobom, ako zistiť stratu tuku vo vašich problémových oblastiach, zníženie celkového percenta telesného tuku. Keď strácate celkový telesný tuk, uvidíte pokles tuku v celom tele vrátane žalúdka. Ak chcete znížiť percento telesného tuku, upravte svoje každodenné návyky tak, aby ste spálili väčší počet kalórií, ako konzumujete. Tento kalorický deficit, ktorý vytvoríte každý deň, sa nakoniec zvýši a akonáhle dosiahnete deficit 3 500, stratíte libru tuku.

Spaľovanie kalórií

Ak chcete pomôcť pri vytváraní kalórií potrebných na chudnutie, chcete, aby vaše cvičenia spaľovali čo najviac kalórií. Vyberte kardio cvičenia, ktoré vám poskytnú najväčší tresk za vaše peniaze. Tabuľka spaľovania kalórií, ktorú poskytla Americká rada pre cvičenie, ukazuje, že behanie alebo jogging, plávanie, beh na lyžiach a hranie basketbalu patria medzi najúčinnejšie cvičenia na spaľovanie kalórií. Osoba s hmotnosťou 180 libier spáli 13,9 až 17 kalórií každú minútu joggingu alebo behu, 11,6 každú minútu plávania a asi 11,3 kalórií za minútu bežeckého lyžovania a basketbalu. Pokúste sa získať aspoň 300 minút kardiovaskulárnej intenzity alebo päť 60 minút tréningu každý týždeň, aby ste spálili dostatok kalórií na odbúravanie tukov.

Vyzdvihnite závažia

Kým kardio vám pomôže rýchlo spáliť čo najviac kalórií, pravidelné zdvíhanie závaží vám pomôže rozvíjať chudé svaly. S chudým svalom je potrebné udržiavať kalórie a pri budovaní väčšieho množstva svalov uvidíte zvýšenie metabolizmu. To znamená, že budete spaľovať viac kalórií vo všetkých denných a nočných hodinách, čo zase pomôže podporiť vaše vytváranie kalorického deficitu. Americká rada pre cvičenie odporúča začať s jednou až dvoma sadami 12 až 15 opakovaní každého cvičenia. Naplánujte si dva až tri tréningy na silový tréning do svojho týždenného režimu, medzi ktorými je deň voľna, takže vaše svaly majú čas sa zotaviť.

Tónovanie žalúdka

Aj keď vám nepomôžu stratiť tuk v žalúdku, cvičenia na posilnenie brucha vám pomôžu vybudovať svalový tonus. Tým, že robíte kardio, silový tréning a brušné cvičenia, budete robiť simultánne kroky smerom k znižovaniu telesného tuku a budovaniu tónu vo vašej abs. Cvičenie brucha si môžete robiť okamžite po tréningoch na silový tréning alebo v oddelených dňoch. Vaše svaly žalúdka si tiež budú vyžadovať odpočinok medzi tréningom, takže si ich naplánujte na dni, ktoré nie sú po sebe nasledujúce. Efektívne zacieľte svoje brucho pomocou nárazu na bicykel, rovnej nohy a reverznej. Vyplňte dve až tri sady každého cvičenia, pričom každá súprava sa vykonáva až do vyčerpania.