Vhodnosť

Čo je cvičenie na striedanie kolien?


Do rohov je možné striedať kolená na schode.

IT Stock / Polka Dot / Getty Images

Aeróbne pohyby majú veľa rôznych mien. Niektoré mená doslovne opisujú cvičenie, čo platí pre striedavé koleno. Jedno koleno zdvíhate striedavo, aby ste zvýšili srdcový rytmus, spálili kalórie a zlepšili kardiovaskulárny systém. Striedavý vzor kolien sa používa pre tradičné aeróbne cvičenia na podlahe alebo schodoch.

Náhradné kolená

Striedavé kolená počas aerobiku sa podobajú prehnanému pochodu. Tento pohyb sa dá ľahko učiť, učiť sa a vykonávať. Postavíte sa vysokými nohami do šírky bokov. Z miestneho pochodu odstúpte ľavou nohou dolu a presuňte svoju váhu na ľavú nohu. To zodpovedá jednému počtu. Ohnite pravé koleno a zdvihnite ho smerom k úrovni bedier. Prvé zvýšenie kolena je počet dva. Vaša pravá noha sa vráti na podlahu v počte tri a posuniete svoju váhu na túto stranu. Zdvihnite ľavé koleno na spočítanie štyri. Štyri striedavé kolená sa rovnajú ôsmim počtom choreografických alebo hudobných fráz.

Účelné zdvíhanie

Výťahy na kolená sú užitočné pre zahrievacie cvičenia na zvýšenie prietoku krvi cez vaše nohy. Ďalším účelom kolenných vlekov je časť choreografie. Napríklad vykonajte dve vínne révy, štyri striedavé kolená, dva mambo cha-chas a dva v-kroky pre 32-počet aeróbny vzor. Ďalším miestom, kde môžete nájsť striedavé kolená, je prechod z jedného komplikovaného pohybu na ďalší alebo použitý ako výplň, keď inštruktor predstavuje ďalší tréningový vzorec, aby udržal vašu srdcovú frekvenciu zvýšenú.

Pridajte krok

Krokové aeróbne tréningy, ktoré sa vykonávajú na 8- až 12-palcovej plošine, používajú tiež striedavý vzor kolena. Je mierne odlišný od toho, ktorý sa vykonáva na podlahe, pretože kroky na a z plošiny sa pripočítavajú. Počítajte, keď položíte pravú nohu na lavicu. Na druhej strane zdvihnite ľavé koleno smerom k výške bokov. Ľavá noha sa vráti na podlahu pre počet tri, po ktorom nasleduje návrat pravej nohy na podlahu pre počet štyri. V tomto okamihu sa vaša hmotnosť presunie na pravú nohu, čím uvoľníte ľavú nohu, aby vystúpila na plošinu, keď zdvihnete pravé koleno.

Rôzne kolená

Striedavé kolená nemusia byť vykonávané kolmo k sebe. Môžete umiestniť nohu na roh schodíka a zdvihnúť koleno, keď sa striedate z rohu na roh. Keď robíte aerobik na podlahe, môžete pridať variáciu otáčaním v smere hodinových ručičiek alebo proti smeru hodinových ručičiek, keď zdvíhate kolená. Medzi kolenné výťahy môžete pridať rýchle kroky na zvýšenie intenzity cvičenia. Napríklad zdvihnite pravé koleno a potom urobte rýchly štvornásobný beh pred zdvihnutím ľavého kolena.

Pozri si video: Ako precvičiť brucho v stoji (Jún 2020).