Vhodnosť

Vybavenie telocvične na zväčšenie Gluteus Maximus


Kettlebells sú účinným nástrojom na vytváranie glute.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Gluteus maximus, skrátene glutes a inak známy ako zadok, je najväčší a potenciálne najsilnejší sval vo vašom tele. Plochý, malý, ochabnutý zadok vám môže nechať chýbajúcu silu na predĺženie bedier. Rozšírenie bedier, hlavná funkcia klzákov, je dôležitou súčasťou zdvíhania predmetov zo zeme, chôdze po schodoch, sprintu a iných podobne fyzicky náročných aktivít. Existuje mnoho kusov vybavenia telocvične, ktoré môžete použiť na posilnenie a zväčšenie maxima vášho gluteusu.

Leg Press Machine

Stroje na lisovanie nôh prichádzajú v rôznych prevedeniach, z ktorých všetky poskytujú účinné cvičenie pre vaše klzáky. Položte nohy vysoko na stupačku a zatlačte cez podpätky, aby ste maximalizovali prácu vašich klzákov. Pri ohýbaní nôh smerom k hrudníku a znižovaniu hmotnosti nezakrývajte spodnú časť chrbta, pretože to môže viesť k zraneniu.

Činky a činky

Dřepy, výpady, pravidelné a pevné ramená a dobré ráno je možné vykonávať pomocou činiek alebo činiek - bežné vybavenie nachádzajúce sa v telocvičniach. Tieto voľne stojace cviky sa môžu vykonávať aj s použitím lekárskych gúľ, pieskových vakov, kanvíc alebo, v mnohých prípadoch, jednoduchých kalistenických cvičení. Ak chcete zväčšiť veľkosť a silu glute, vykonajte najmenej tri sady po šiestich až 12 opakovaniach. Toto je rovnaké rozmedzie opakovania, aké používajú výrobcovia kulturistov na maximalizáciu rastu svalov.

Káblové stroje

Káblové stroje vám umožňujú pracovať s klzákmi v stojacej polohe a z rôznych uhlov. Pripojte kábel k členku pomocou nastaviteľnej manžety členku a vykonajte rôzne cviky s predĺžením bedra. Na rozdiel od drepov a výpadov, káblové cvičenia izolujú vaše klzáky. Väčšina cvičení s činkou a činkou sa týka aj stehien. Káble vám umožňujú sústrediť svoje úsilie na vaše klzáky, čo je užitočné, ak chcete vykonávať ďalšie cvičenia nad rámec bežného tréningu nôh.

Stabilné gule

Stabilizačné gule, tiež nazývané švajčiarske gule, vyvažovacie lopty, lopty na jogu a lopty na telocvični, sú tie veľké nafukovacie gule, ktoré ste videli vo svojej telocvični. Môžete dokonca mať doma. Stabilizačné gule sa častejšie používajú na základné cvičenia, ale môžu sa použiť aj na opracovanie zadku. Bedrové mosty, reverzné hyperexpenzie a krútenie končatín bedrovej predĺženie bedier, alebo SHELC skrátene, to všetko pomôže tónovať, budovať a posilňovať vaše glute.