Športové

Ako strážiť vyšších ľudí v basketbale


Vyhnite sa vyšším súperom v získavaní ľahkých skóre s rýchlosťou a rýchlosťou.

Mike Ehrmann / Getty Images Šport / Getty Images

Spárovanie s hráčom, ktorý je vyšší ako vy, má nejaké výhody, keď sa bráni ďaleko od koša, ale v nízkej pozícii predstavuje problém s porovnaním. Môžete použiť svoju rýchlosť na dav a odobrať súperovu obvodovú strelu a ukradnúť loptu preč, ak sa vás pokúsia driblovať. Zaobchádzanie s vyšším hráčom v blízkosti koša je náročnejšou výzvou, takže sa snažte, aby ste si stanovili správnu obrannú pozíciu a zahrávali jazdné pruhy, aby zabránili súperovi chytiť čistý vstup.

Obvodová obrana

1.

Porazte svojho súpera na súde a buďte pripravení sa brániť v čase, keď dosiahne trojbodovú čiaru.

2.

Zostaňte čo najbližšie k vysokému skúsenému strelcovi, keď ho budete strážiť v blízkosti trojbodovej čiary. Aktívne posúvajte svoje nohy zo strany na stranu, aby ste zostali v blízkosti súpera a minimalizovali ste príležitosti na streľbu.

3.

Chopte ruku nadol nad loptou, aby ju uvoľnila, keď váš súper začne strieľať. Odizolovanie lopty skôr, ako dosiahne výšku ramena, je efektívnejšie ako pokúsiť sa blokovať vyšší výstrel hráča.

4.

Zdvihnite ruky priamo nahor a postavte svoje telo čo najbližšie k súperovi bez toho, aby ste ich počas pokusu o strelu zašpinili.

5.

Mávnite rukou pred tvárou súpera, aby ste pri uvoľnení strely narušili jeho pohľad na kôš. Dávajte pozor, aby ste svojho súpera nezasiahli do tváre.

6.

Ak sa k vám postaví vyšší oponent a bude vás driblovať, vrhnite sa dopredu, aby ste udreli loptu preč. Namierte ruku na vzdušný priestor pár metrov nad miestom, kde lopta dopadne na kurt, a načasujte svoj pokus o krádež, aby ste začali dosahovať v momente, keď lopta opustí ruku na podlahu.

Fronting the Post

1.

Ak chcete stĺp umiestniť dopredu, postavte sa medzi súpera a hráča s loptou. Pred príspevok umiestnite iba vtedy, keď máte spoluhráča, ktorý vám pomôže pri prechode hlavou.

2.

Otočte trup tak, aby bol v uhle 45 stupňov k súperovi.

3.

Natiahnite svoju blízku ruku do pasu súpera a druhú ruku natiahnite do okolo jazdného pruhu.

4.

Pozerajte sa cez plece na guľôčku.

5.

Otočte sa okolo svojho súpera, aby ste zostali medzi ním a loptou, keď prechádza okolo lopty alebo je okolo nej guľa.

6.

Ak sa lopta otočí na druhú stranu ihriska alebo ak je váš obranca pomoci zaneprázdnený a nemôže sa chrániť pred prihrávkou cez vrchol, otočte sa späť k normálnemu postrannému postoju.

Po obrane

1.

Spojte sa so svojím súperom čo najďalej od koša.

2.

Nakloňte ohnuté predlaktie do spodnej časti chrbta súpera, aby ste udržali svoju aktuálnu pozíciu.

3.

Ohnite kolená a krčte sa, ak sa vás súper pokúša vytlačiť z pozície. Zatlačenie späť v bode pod ťažiskom súpera zvyšuje vaše šance na udržanie obrannej pozície.

4.

Ak váš súper získa loptu v dobrej pozícii, ktorú nemôžete brániť sám, požiadajte o pomoc svojho partnera.

5.

Otočte svoje telo smerom do koša, keď výstrel vystúpi. Rozložte ruky a strčte dno do svojho súpera, aby ho zabalil. Zatlačte dozadu s nízkym ťažiskom a posuňte súpera preč od odrazu.