Vhodnosť

Najlepšie vybavenie telocvične tón


Vybavenie telocvične sa dá použiť na tónovanie základných svalov a hamstringov.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

S toľkými strojmi a zariadeniami, z ktorých si môžete vybrať, je ťažké povedať, ktoré je najlepšie na tónovanie vášho tela. Analýzou fyzických požiadaviek a osobných obmedzení si však čoskoro môžete vybrať dokonalé vybavenie, ktoré vyhovuje vašim potrebám tónovania. Medzi výhody tónovania patrí chudé telo a zníženie telesného tuku. Používanie posilňovne na tónovanie tiež pomáha zlepšovať výdrž svalov.

Elipsovitý

Eliptický prístroj je kardiovaskulárny stroj, ktorý poskytuje podobné výhody ako beh. Niektoré eliptikály tiež obsahujú časť, ktorá vám umožňuje pohybovať pažami spolu s nohami krúživým pohybom. Aj keď eliptický stroj napodobňuje pohyb pri behu, je ideálny pre tých, ktorí majú problémy s kosťami, pretože znižuje množstvo napätia vyvíjaného na kolená. Kombinácia pohybov rúk a nôh je ideálna na tónovanie predlaktia, ako aj lýtkových a stehenných svalov.

Schody do schodov

Schodiskové lezenie sa najviac podobá schodisku a dá vám ešte tvrdšie cvičenie, ak si ho vyberiete. Používajú sa predovšetkým na tónovanie stehien, ale zmenou vášho kroku môžete sústrediť pozornosť na rôzne svaly na nohách. Napríklad, šliapnutie na prsty na nohách sa zameriava na tonizovanie lýtkových svalov, zatiaľ čo krútenie tela môže zacieľovať na vnútorné a vonkajšie stehná.

Závažia

Aj keď sa posilňovacie stroje používajú na tónovanie, závažia rúk môžu byť prospešné pre tých, ktorí hľadajú tónovanie pomocou zariadení, ktoré sú menej objemné. Pomocou závaží na tréning môžu tónovať hamstringy, chrbát, flauty, štvorkolky a hruď. Tí, ktorí robia veľa aeróbnych cvičení, môžu chcieť začleniť silový tréning do svojej rutiny, aby pomohli obnoviť viac svalového tkaniva, ktoré sa predtým stratilo. Je však dôležité, aby ste sa ubezpečili, že zmeníte svoju rutinnú prípravu na silový tréning, aby ste sa ubezpečili, že v skutočnosti posilňujete a nie pridávate objem a svaly. Zdvíhanie menšej hmotnosti s väčším počtom opakovaní môže tónovať a vyrezávať svaly, zatiaľ čo zdvíhanie ťažších závaží s menším počtom opakovaní môže mať za následok objemnejšie svaly.

Bicykle

Pokiaľ ide o hamstringy, flauty a svaly jadra, odporúča sa stacionárny bicykel. Stroj ponúka rozmanitosť a výzvu tým, že vám umožňuje meniť tlak na pedále. Ak udržiavate vzpriamené a vyvážené držanie tela, môžete tiež tónovať svoje základné svaly. Vyhnite sa skľučovaniu, aby ste mohli ťažiť čo najviac výhod v jadre. Môžete tiež použiť ležiaci bicykel so sklopenou pozíciou, aby ste ďalej posilnili svoju abs.