Športové

Gymnastické barové rutiny pre začiatočníkov


Udržujte rutiny začiatočníka jednoduché, bezpečné a zábavné.

Jupiterimages / BananaStock / Getty Images

Ak ste začiatočnícka gymnastka, nemôžete sa dočkať, až sa budete hojdať, hojdať sa a uchopiť tyče. Či už trénujete na nerovnomerných alebo rovnobežných pruhoch, pri nástupe na trh platia rovnaké zásady. Vždy je dobré začať s bezpečnosťou, takže buďte pri práci vždy jedinou osobou na bare. Uistite sa, že pod mrežami sú vždy umiestnené rohože. Pretože ste si ešte nevytvorili silu priľnavosti, rutinné postupy udržiavajte krátke, aby ste predišli zraneniam a zachovali si príjemnú zábavu.

Uchopte ho a Swing

Naučiť sa položiť ruky na bar s otvorenou rukoväťou je skvelé miesto, kde začať. Od začiatku si zvyknite držať bar palcami, nie pod ním. Toto vás pripraví na pokročilejšie zručnosti, ktoré vyžadujú, aby vaše palce boli nad barom. Začnite tým, že vstúpite na vyvýšenú podložku, aby bola lišta dosiahnuteľná bez preskočenia. Uchopte a otočte sa pod bar a držte nohy pred vami. Ruky držte rovno a vedľa uší. Uvoľnite lištu a jemne pristajte na dvoch nohách. Posúvajte túto rutinu tak, aby počas výkyvu zahrnovala polohy šťuka, rozkročiť sa a zastrčiť.

Tuck and Roll

Walk-up pulóver je základná zručnosť ľahko spozorovaná trénerom, takže môžete dokončiť pohyb ako celok bez ohľadu na to, na akej úrovni ste. Priamo pred lištou majte šikmú rohož alebo krabicovú rohož. Uchopte lištu tak, aby jej ruky boli od seba vzdialené od šírky ramien, choďte hore po rohoži, ohnite lakte, vytiahnite lištu smerom k brade a kopajte boky smerom k tyči, jednu nohu po druhej. Držte ruky na lište, pretiahnite ju a dokončite ju v prednej opore. Zvráťte pohyb tým, že zastrčíte bradu a nakloníte sa dopredu.

Obsadenie

Priamo pred lištu položte sklonenú rohož alebo krabicovú rohož. Prejdite k baru a preskočte na prednú podpornú polohu. Udržiavajte svoje boky na úrovni baru a rovné ruky, otočte nohy dozadu a vrhnite sa preč od tyče. Keď sú vaše chodidlá nižšie, vráťte svoje boky späť do tyče. Ako začiatočník zopakujte tri až päť odliatkov a až potom ustúpite na sklonenú rohož.

Zábava a základy

Pridanie hernej súčasti do rutiny vám umožní naučiť sa základné zručnosti v zábavnom prostredí. Ako príklad možno uviesť kópiu mačky, v ktorej inštruktor vykonáva základné zručnosti. Na druhej strane sa každá gymnastka pokúša vykonať rovnakú zručnosť. Na konci každej rutiny baru každého gymnasta zopakujte tip alebo trik, aby ste správne vykonali túto zručnosť. Napríklad držte prsty na nohách a narovnajte si nohy.