Športové

Gymnastické cvičenie pre úplné rozloženie twistu


Zaokrúhlenia sa používajú na zvýšenie dynamiky a sily vykonaných zručností.

Ryan McVay / Phododisc / Getty Images

Rozloženie s krútením je pokročilá zručnosť pre gymnastov, pretože zahŕňa striedanie a rotáciu súčasne. Rozloženie vyžaduje, aby sa telo úplne natiahlo a zároveň sa prevrátilo naruby. Úplné otočenie vyžaduje 360 ​​stupňovú rotáciu tela. Naučiť sa rozvrhnutie s plným krútením vyžaduje znalosť zadného usporiadania. Rozloženie chrbta sa často vykonáva v mrežovom priechode, ktorému nezriedka predchádzajú zaokrúhlené ruky.

Stály Twist

Povedomie o tele vám pomôže vykonať plné zvraty vo vzduchu. Ak chcete cvičiť, mali by ste svoje telo vyrovnať na dlhej osi. Dlhá os je imaginárna čiara, ktorá prechádza stredom tela od hlavy po päty. Začnite s nohami k sebe a ruky natiahnuté cez hlavu. Držte ruky pri ušiach. Skok a urobiť plné obrátky. Cieľom je pristáť presne tak, ako ste začali s rukami nad hlavou, nohami k sebe as telom rovno a pevne. Cvičenie tohto formulára pomáha zabrániť tomu, aby ste sa stratili vo vzduchu. Ak zápasíte s úplným otočením, skúste pol otáčky, kým nebude váš formulár počas cvičenia správny.

Trampolína - spätná väzba

Trampolíny zvyšujú výšku, ktorú získate, s menšou námahou. Pre cvičencov, ktorí sa učia ťažké pohyby, im to umožňuje sústrediť sa viac na formu a vykonávanie bez toho, aby vynaložili všetku svoju silu, a tiež im poskytuje bezpečnejší povrch, na ktorý môžu pristáť. Gymnastky sa často začínajú učiť krútiť chrbtom ruky. Zadné handsprings umiestnia vaše telo do zvislej polohy uprostred pohybu, podobne ako v prípade rozloženia. Zadná ruka bez použitia rúk je šľahačkou. Vyskúšajte whipback a do polovice zvečnite svoje telo. Potom sa postavte na plné obrátky, vždy si všimnite svoju formu.

Krútenie na podlahových prístrojoch

Gymnastky musia byť zdatné v usporiadaní chrbta skôr, ako ich tréneri zvážia, či im umožnia pokúsiť sa o plné obrátenie. Ak je gymnastka zdatná, má v rozložení správny tvar a dostatočnú výšku. Mať povedomie o vzduchu pomáha gymnastom, ktorí sa môžu stratiť pri krútení a listovaní. Aby ste mali vzduchové povedomie, potrebujete dostatočnú výšku, ktorá predlžuje čas, keď ste vo vzduchu, a cvičíte krútenie správnym tvarom. Po naučení rozloženia chrbta môže gymnastka zahrnúť zvraty. Pomocou dodatočnej rohože na podlahu sa gymnastka môže najskôr pokúsiť o polovicu. V závislosti od gymnastu môžu byť polovičné zákruty ťažšie kvôli slepému pristátiu. Gymnastka sa potom môže pokúsiť o úplné zvraty, ak sú jej rozloženia napoly skrútené pohodlné.

Upozornenie

Rozvrhnutie s plným krútením je zložitá zručnosť a vyžaduje odbornú prípravu profesionála. Nikdy sa nepokúšajte túto zručnosť bez dozoru. Trampolíny dodávajú vašim flipom väčšiu výšku ako podlahové zariadenie, takže pozornosť na rýchlosť a výkon pomáha predchádzať nízkym pristátiam alebo neúplným rotáciám.