Vhodnosť

Cvičenie ručného cyklu

Cvičenie ručného cyklu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Cyklus rúk je vynikajúcou náhradou cyklu nôh, ak ste zranení alebo jednoducho hľadáte rozmanitosť tréningu. Cyklus rúk, ktorý sa tiež nazýva ergometer hornej časti tela, ergometer paže alebo krankcycle, sa tiež používa na zlepšenie svalovej vytrvalosti vašich paží. Tréningy môžete meniť a simulovať rôzne terény, aby ste mohli získať rôzne výsledky.

Smer

Niektoré ramenné ergometre sú pedále s plošinou, ktorá spočíva na pulte, zatiaľ čo iné sú väčšie kusy cvičebných pomôcok. Väčšina vám umožňuje robiť pohyby dopredu a dozadu, ktoré vyžadujú použitie svalov v náručí, vrátane bicepsov a tricepsov, ramien a hornej časti chrbta. Vykonajte rovnaké zmeny smeru času. Napríklad môžete jazdiť päť minút dopredu a potom päť minút dozadu.

Terén

Napätie cyklu môžete upraviť tak, aby ste zmenili odpor potrebný na otáčanie pedálov. Môžete simulovať jazdu po rovnej ceste s ľahkým odporom alebo môžete predstierať, že jazdíte na bicykli do kopca so zvýšeným odporom. Pridajte do svojho tréningu rôzne „cesty“ na zvýšenie a zníženie srdcovej frekvencie a zlepšenie kardiovaskulárnej kondície. Napríklad šliapajte po rovnej ceste po dobu troch minút a potom zvyšujte odpor každú minútu po dobu piatich minút, keď jazdíte na kopci. Pri jazde do kopca udržujte stálu kadenciu medzi 40 a 60 otáčkami za minútu.

Rýchlosť

Zmena tempa vášho cyklu rúk je ďalším spôsobom, ako zmeniť rutinné cvičenie. Namiesto bicyklovania v ustálenom stave počas 20 až 60 minút zvýšte a znížte rýchlosť pedálu. Napríklad po piatich minútach zahrievania pri nízkej intenzite zvýšte svoju rýchlosť tak rýchlo, ako pohodlne viete, a šliapajte po dobu troch minút. Potom spomalte tempo jeden a pol minúty, než znova zvýšite svoju rýchlosť. Pokračujte v tomto postupe po celú dobu cvičenia.

Výhody

Ručné bicyklovanie spaľuje kalórie rýchlosťou približne deväť až 13 kalórií za minútu. Keď vytvoríte kalórie, zvýšite stratu tuku. Pri cykle povýšite srdcový rytmus do kardiovaskulárneho tréningového pásma, aby ste zlepšili funkcie srdca a pľúc. Cvičenie môžete robiť stoje alebo sedieť v závislosti od vašich obmedzení. Cvičenie môžete vykonávať každý deň, aby ste zlepšili svoju svalovú vytrvalosť a zdravie srdca.

O autorovi

Matke dvoch a vášnivých moderátoriek fitness Lisy M. Wolfeovej bol prvý článok o fitness publikovaný v roku 2001. Je autorkou šiestich kníh o zdraví a je držiteľkou docentky v odbore cvičebných vied z Oakland Community College. Keď nepíšete, Wolfe je hula-hopsanie, jazda na kajaku, chôdza alebo jazda na bicykli.Komentáre:

 1. Aiekin

  In your place I would have tried to solve the problem itself.

 2. Sewall

  Congratulations, your idea is wonderful

 3. Nikogrel

  Something at me personal messages do not send, a mistake what that

 4. Spark

  Trafili ste do čierneho. Je to výborná myšlienka. Podporím ťa.

 5. Zuluran

  please periphrase

 6. Banan

  Many Russians start life every morning with a clean slate ... - A clean slate? - Yes, with a clean toilet sheet! And let them end their day on your blog)!Napíšte správu