Vhodnosť

Cvičenia na vyvažovanie rúk


Spotter vám pomôže zaistiť bezpečnosť a poskytne návrhy vo vašom formulári.

Chris Clinton / Photodisc / Getty Images

Ručné vyváženie - či už na blokoch, podlahe alebo partnerovom tele - je jemná zručnosť, ktorej zvládnutie môže trvať roky. Našťastie existuje veľké množstvo cvičení určených na vybudovanie sily a dôvery pre balancerov všetkých úrovní schopností. Niektoré cvičenia môžu byť namáhavé, takže predtým, ako začnete, venujte dostatočný čas na zahriatie. Pri skúšaní nového alebo náročného cvičenia vždy používajte spotter.

Crow Pose

Vrana predstavuje, tiež známy ako žeriav predstavovať alebo žaba stojan, je užitočné cvičenie pre začiatočníkov na vyváženie rúk a je to dobrý spôsob, ako zahriať pre športovcov, ktorí sú pokročilejší. Ak chcete vykonať cvičenie, začnite na všetkých štyroch s rukami šírky ramien a prsty roztiahnuté tak, aby sa hmotnosť rozdelila čo najrovnomernejšie. Zatlačte do rúk a zdvihnite boky, aby ste sa postavili na vaše prsty. Potom mierne ohnite ruky a špičkami dopredu, až kým sa vaše kolená nedotýkajú vašich horných rúk, tesne pod podpazuchami. Pomaly sa nakláňajte dopredu a do svojich rúk vkladajte čoraz väčšiu váhu. Keď sa cítite pohodlne, zdvihnite jednu nohu zo zeme a potom druhú. Ak začnete strácať rovnováhu, kontrolovaným spôsobom odstúpte.

Cvičenie na stojke

Ak nie ste schopní držať stojaci stojan sami, použite spotter alebo cvičte proti stene. Môžete tiež precvičiť správnu polohu tela na stojane, čo vám umožňuje použiť ďalší kontaktný bod pre pákový efekt a rovnováhu. Na stojane alebo stojaci na stojane by mala byť vaša abs zasunutá, vaša hlava by mala byť zarovnaná s vašimi prstami na nohách a vaše boky by mali byť veľmi mierne zastrčené, ako je to v polohe „duté telo“. Keď budete držať stojací stojan pri stene, Európska federácia profesionálnych cirkusových škôl odporúča praktizovať stojací stojan orientovaný na stenu. Ak chcete urobiť stojaci stojan otočený k stene, otočte sa od steny a položte ruky na podlahu niekoľko stôp od nej. Postavte sa naraz na stenu jednou nohou. Kráčajte rukami smerom k stene, kým nie ste dosť blízko na to, aby ste držali stojaci stojan tak, že sa vaše čelo a prsty dotýkajú steny.

Zostatok predlaktia

Rovnováha predlaktia je užitočnou medzistupňou, pretože je náročnejšia ako stoj na hlave, ale často jednoduchšia ako stojka na stojane. Ak ste začiatočník, začnite s predlaktím v polohe trojuholníka a ruky uchopte spolu za horný koniec trojuholníka. Pokročilejšie vyvažovače by mali mať predlaktia rovnobežné a približne od seba vzdialené. Začínajte smerom nadol, ale skôr z vašich predlaktia než z rúk. Aby ste sa dostali do rovnováhy, zdvihnite jednu nohu vysoko. Mierne ohnite druhú nohu a potom s ňou vytlačte zem, zdvihnite ju do vzduchu a pripojte sa k prvej nohe. Pokúste sa nájsť polohu „dutého tela“, pričom sa oprite prstami a predlaktiami a zaberajte ramená, aby ste zaistili, že vaša hlava neklesne na zem.

Extra výzvy

Ak dokážete ľahko držať stojaci stojan, rovnováhu predlaktia a stojaci stojan sami, možno budete chcieť cvičiť ťažšie pohyby. Jedným príkladom je stojan na ruky s jedným ramenom, ktorý môžete držať nohami buď priamo alebo v šikmej polohe. Pre ďalšiu výzvu zmeňte svoju platformu rovnováhy. Namiesto použitia podlahy použite robustnú stoličku, vyvažovací lúč alebo rovnobežné tyče. Aby ste si vytvorili rovnováhu na rôznych úrovniach, položte blok na podlahu, položte na ňu jednu ruku a jednu ruku držte o niekoľko centimetrov vyššie ako druhá.