Vhodnosť

Alternatívy k používaniu boxovacieho vrecka

Alternatívy k používaniu boxovacieho vreckaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Shadowboxing ponúka životaschopnú alternatívu k tréningu vakov.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Tréning tašiek vám môže pomôcť vylepšiť formu, vybudovať silu a zvýšiť vytrvalosť. Vysoká cena a objemná veľkosť dierovacích vakov ich niekedy robia nepraktickými pre domáce použitie. Napriek ich výhodám majú boxovacie vrecká veľký priestor a je ťažké zavesiť bez správnej podpery stropu. Alternatívne cvičenia, ako je tieňový box, vám môžu pomôcť získať podobné odmeny bez toho, aby ste museli mať problémy s vlastníctvom boxovacieho vrecka.

Vyskúšajte službu Shadowboxing

Podľa Ohio University Mixed Martial Arts sa prax stínového boxu používala na zlepšenie formy a výdrže od 20. storočia. Rovnako ako pri tréningu v taške, tieňový box vám môže pomôcť precvičiť správny tvar dierovania, až kým nie je zakorenený vo vašej svalovej pamäti, čo vám pomôže vykonávať efektívnejšie útoky v ringu. Aj keď sa tradične používa sviečka a vlastný tieň, tieňový box sa teraz zvyčajne vykonáva pred zrkadlom. Ak chcete začať, odbočte pred svoj vlastný odraz a zaujmite základný obranný postoj. Konajte, ako keby ste bojovali proti svojej vlastnej reflexii, keď vykonávate údery, kríže a údery z guľatiny v striedajúcich sa sadách po 30 opakovaní.

Náhradník Makiwara Training

Makiwara je typ vysekávacej dosky používanej v tradičných japonských bojových umeniach, ako je karate. Na rozdiel od boxovacích vreciek sú makiwara veľmi tenké a zvyčajne pripevnené k zemi, čo si nevyžaduje zavesenie nad hlavou. Podľa dosiek Blue Cottage Taekwondo je makiwara vyrobená len na doske s vycpávkou alebo slameným zábalom a je vyrobená na ťažké údery a môže sa použiť na rozvoj sily a presnosti. Najlepšie výsledky dosiahnete, keď budete nosiť rukavice z vrecka a začnite s ľahkými až miernymi dierkami, kým si nezískate dostatok mozoľov.

Pridajte zápästia

Jedným zo spôsobov, ako zvýšiť silu svojich údov, je trénovať pri používaní závažia zápästia. Tieto malé prenosné závažia sa pevne pripútajú k zápästiam pomocou suchých zipsov a môžu pomôcť zvýšiť odolnosť vašich rúk a ramien. Dokonca aj ďalšie 3 libry na zápästie môžu zvýšiť vašu srdcovú frekvenciu o 10 úderov za minútu. Pokúste sa pridať rutinu zápästia k vašej rutinnej aplikácii shadowboxing pre intenzívne cvičenie, ktoré súperí s silovým tréningom a aeróbnymi výhodami tréningu sáčkov.

Uprednostnite svoju bezpečnosť

Pri cvičení v boxe alebo bojovom umení vždy buďte opatrní. Dokonca aj freestyle tréningy, ako je tieňový box, môžu byť škodlivé, ak sa vykonávajú v extrémnej intenzite príliš dlho. Pri dierovaní dosky makiwara sa uistite, že vaše zápästia sú rovné a kĺby sú zarovnané s predlaktím, aby sa znížilo riziko zranenia. Zamerajte svoje údery tak, aby vaše prvé dva kĺby uniesli nápor kontaktu, čím by sa znížilo riziko zlomenia vašich menších kĺbov. Váhy zápästia udržiavajte obmedzené na tri libry na zápästie, aby ste počas tréningu zabránili neprimeranému stresu vašich kĺbov. V prípade pochybností sa poraďte so svojím osobným trénerom alebo lekárom o bezpečnosti vášho cvičenia.