Vhodnosť

Aké sú výhody Mini Stepperov pre zdravie?


Nohy môžete tónovať pomocou mini steppera.

Hemera Technologies / AbleStock.com / Getty Images

Mini stepper je kompaktné cvičebné zariadenie, ktoré sa dá ľahko a pohodlne pohybovať. Niektoré sú dodávané s rukoväťami, ale väčšina z nich sú jednoduché nožné jednotky, ktoré vám umožňujú cvičiť tým, že stupňujú proti odporu. Poskytujú mierny tréning a môžu mať pozitívny vplyv na vaše zdravie tým, že zlepšujú kardiovaskulárnu kondíciu, tonizujú svaly v dolnej časti tela a pomáhajú schudnúť.

Kardiovaskulárna fitnes

Pravidelné používanie mini steppera môže prispieť k vášmu kardiovaskulárnemu zdraviu. Krokový pohyb používaný pri cvičení s mini stepperom napodobňuje chôdzu, čo je mierna aeróbna aktivita. Ak chcete získať kardiovaskulárne prínosy z používania mini steppera, musíte ho používať najmenej 150 minút týždenne, podľa Mayo Clinic. Svoje cvičenia môžete rozmiestniť po týždni alebo aj viac sedení za jeden deň, ale každá relácia by mala trvať najmenej 10 minút.

Svalový tón

Cvičenie s mini stepperom využíva rovnaké svaly potrebné na chôdzu alebo výstup po schodoch. Pri každom kroku musia vaše nohy tlačiť proti malému odporu. Preto pravidelné cvičenie s jedným môže pomôcť tónovať svaly dolných častí tela vrátane glute, hamstringov, štvorhlavého svalu a lýtkových svalov. Čím častejšie ho používate, tým viac definícií uvidíte v týchto svaloch. Získate tiež svalovú vytrvalosť, keď si vaše nohy zvyknú na dlhšie cvičenia. Pred a po tréningu nezabudnite natiahnuť správne, aby ste predišli zraneniu alebo boľavým svalom.

Strata váhy

Mini steppery vám môžu pomôcť schudnúť, keď spaľujete kalórie zakaždým, keď s nimi cvičíte. Keďže ide o mierne cvičenie s miernym dopadom, pri každom použití nespálite príliš veľa kalórií. Ale podľa konzistentnosti môže vykonávanie intervalového tréningu s mini stepperom zvýšiť vašu pokojovú rýchlosť metabolizmu, uvádza Dr. David Musnick na stránke TrueStarHealth.com. Musnick hovorí: „Ak sa snažíte schudnúť, bolo by dobré každý deň (45 až 60 minút) vykonávať intervaly aerobiku aj počas celého dňa.“

Works at Work

Keďže sú mini steppery kompaktné, dajú sa ľahko zastrčiť pod stôl a používať počas práce. Celodenné posedenie pri stole môže mať negatívny vplyv na vaše zdravie v dôsledku počtu hodín strávených sedením. Používanie mini steppera v kancelárii vám však môže pomôcť spáliť až 100 kalórií za každú hodinu, v ktorej sa používa. Podľa výskumu Jamesa A. Levine, MD, PhD., Výskumníka na Mayo Clinic, ak by ste radšej používali mini stepper dve hodiny denne, než aby ste jednoducho sedeli pri stole, môžete stratiť 40 a viac libier za rok.