Vhodnosť

Aké sú zdravotné výhody bežného jazdenia na stacionárnom bicykli?

Aké sú zdravotné výhody bežného jazdenia na stacionárnom bicykli?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Rotoped nezaberá veľa miesta v domácej telocvični.

Pravidelné fyzické cvičenie vám pomáha riadiť svoju váhu, posilňuje imunitný systém a znižuje riziko vzniku chronických chorôb. Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb odporúčajú 150 minút kardiovaskulárnych cvičení so strednou intenzitou týždenne pre dospelých. Toto odporúčanie a so stacionárnym bicyklom môžete zažiť všetky zdravotné prínosy a ešte viac. Začiatočníci pri tréningu dokážu ľahko zvládnuť miernu aktivitu na stacionárnom bicykli a ľudia, ktorí majú väčšiu formu, môžu ľahko zvýšiť intenzitu a dosiahnuť tak solídne cvičenie.

Calorie Burn

Pol hodiny na stacionárnom bicykli pomáha pri dennom spaľovaní kalórií. Spaľovanie väčšieho počtu denných kalórií znamená, že budete mať ľahšiu správu hmotnosti. Ak pôjdete miernym tempom po dobu 30 minút a vážite 155 libier, očakáva sa, že spálite asi 260 kalórií. Ak vážite viac alebo pracujete s vyššou intenzitou, spálite ešte viac.

Spoločné priateľské

Mnoho druhov aeróbnych aktivít, ako sú jogging alebo tímové športy, môže byť pre vaše kĺby ťažké kvôli danému nárazu. Stacionárny cyklus vám umožní dostať sa do srdcovej pumpy bez zbytočného stresovania kĺbov. Klinika Cleveland poznamenáva, že bicykel je obzvlášť dobrý pre ľudí s nadváhou viac ako 50 libier, pretože znižuje mechanické namáhanie chrbta, bokov, kolien a členkov - dokonca aj v porovnaní s chôdzou. Môžete sa oddávať dennému cvičeniu s nižším rizikom zranenia.

Kardio Výhody

Jazda na stacionárnom bicykle sa považuje za kardiovaskulárne cvičenie. Pravidelné kardio cvičenie pomáha znižovať vysoký krvný tlak, reguluje hladinu cukru v krvi a môže zabrániť srdcovým infarktom, najmä ak ste už trpeli jedným. Podľa Mayo Clinic pravidelné jazdenie na stacionárnom bicykli pomáha vášmu srdcu stať sa efektívnejším pri čerpaní krvi. Zvyšuje tiež množstvo dobrého cholesterolu a zároveň znižuje množstvo zlého cholesterolu v systéme, čo vedie k menšiemu hromadeniu plakov v tepnách. Jednoduchý akt jazdy na stacionárnom bicykli 30 minút denne, päťkrát týždenne, môže dokonca predĺžiť váš život.

Stratégia

Postupne sa obráťte na dlhšie jazdy, ak je 150 minút týždenne príliš veľa. Aj keď jazda na stacionárnom bicykli je účinnou kardiovaskulárnou aktivitou, zvážte krížový tréning s inou aktivitou raz alebo dvakrát týždenne, aby ste vyzvali rôzne svaly a zabránili spáleniu. Eliptický trenažér alebo plavecké okruhy sú príkladmi iných aktivít s nízkym dopadom, ktoré vám môžu tiež pomôcť spáliť kalórie a zlepšiť zdravie srdca.Komentáre:

  1. Lincoln

    I congratulate, very good idea

  2. Weirley

    This situation is familiar to me. Is ready to help.

  3. Zulrajas

    Aká krásna frázaNapíšte správu