Vhodnosť

Aké sú zdravotné prínosy chôdze alebo bicyklovania do práce?


Cyklistika do práce vám pomôže udržať hladinu stresu pod kontrolou.

Obrázky George Doyle / Stockbyte / Getty

Práca s pracovnou stolom 8 hodín denne môže drasticky ovplyvniť váš rozvrh cvičenia, ale pre tých, ktorí žijú v blízkosti svojej kancelárie, môže byť voľba chôdze alebo bicyklovania do práce vynikajúcim spôsobom, ako zostať fit. Chôdza alebo bicyklovanie do práce nielen udržia vaše telo v lepšej kondícii, ale účinky, ktoré má na vašu produktivitu a úroveň stresu, sú nepochybne prospešné pre váš celkový zdravotný stav.

Zdravotné riziká príliš častého sedenia

Ak sedíte dlhšiu dobu denne, nielen si okolo pasu vybudujete vrstvu tuku, ale nebezpečným spôsobom ohrozuje aj vaše zdravie. Jedinci, ktorí trávia nadmerné množstvo času sedením, sú tiež vystavení riziku zvýšeného krvného tlaku a vysokej hladiny cholesterolu, čo môže prispieť k väčšiemu riziku srdcových chorôb alebo rakoviny. Našťastie implementácia čo najväčšieho množstva pohybu do vášho dňa môže tieto riziká udržať na uzde.

Kalórie spálené pri chôdzi do práce

V závislosti od toho, ako ďaleko žijete od svojej kancelárie, môže byť chôdza do práce lepšou alternatívou k šoférovaniu alebo cyklistike. Ak ste príliš blízko vašej kancelárie, aby ste mohli jazdiť na bicykli najmenej 30 minút, chôdza je najlepšou voľbou pre cvičenie pred a po práci. Ak vám chodenie do práce az práce trvá 30 minút, spálili by ste v priemere 360 ​​kalórií denne, keďže ste chodili miernym tempom.

Kalórie spálené pri práci na bicykli

Ak je vaša kancelária príliš ďaleko na to, aby ste k nej mohli chodiť, ale len v rámci cyklistického dosahu, je vynikajúci spôsob, ako skočiť na deň, rozhodnúť sa nechať auto doma a jazdiť na bicykli. Vzhľadom na to, že cesta do práce az práce na bicykli trvá asi pol hodiny, spálili by ste približne 700 kalórií denne. Ak je cesta do vašej kancelárie rozšírená kopcami alebo máte sklon jazdiť na bicykli pomerne rýchlo, môžete spáliť až 800 až 900 kalórií za deň.

Ďalšie výhody kardio pred a po práci

Výhody práce alebo chôdze na bicykli samozrejme presahujú kalorické výdavky. Okrem všetkých peňazí, ktoré ušetríte na nákladoch na benzín, sa ocitnete oveľa menej stresovaní, pretože začatie a ukončenie dňa cvičením vám umožní vyčistiť vašu myseľ o akýchkoľvek stresujúcich stresoroch a pomôže vám odpočinúť si. Denné cvičenie tiež udržuje nízku hladinu cholesterolu, čo znižuje vaše šance na ochorenie srdca alebo rakovinu. Okrem toho, zlepšený krvný obeh od skorých ranných tréningov vám umožní cítiť sa viac sústredení a svieži na svoje každodenné úlohy pred sebou, čím sa zvyšuje produktivita.