Výživa

Zdravé obedy na prácu na chudnutí


Pri práci buďte pripravení so zdravými potravinami, ktoré vám pomôžu pri chuti do jedla.

Obrázky Siri Stafford / Photodisc / Getty

Oddeľte bezduché žmurkanie a schudnite tým, že budete držať ruky mimo cukrárskej misy, oči mimo tácu na pečivo a - čo je najdôležitejšie - váš zdravý obed v kúdeli. So zameraním na rastlinné potraviny, primerané chudé bielkoviny a dokonca aj na trochu zdravého tuku môžete ovládať svoju chuť do jedla a schudnúť bez toho, aby ste obetovali príchuť alebo sýtosť.

Kicked Up Cottage Cheese

Zabudnite na sušienky bez chuti a nudný tvaroh - určite je tu dostatok nasýtených bielkovín, ale tvaroh môže byť nevýrazný. Nakopte tento proteín do zárezu pridaním niekoľkých polievkových lyžíc svojej obľúbenej salsy alebo ho osladte voľnou hrsťou hrozienok a trochou citrónovej šťavy Meyer. Vymieňajte sušienky za tri alebo štyri opekané chipsy pita a podávajte ich po celej základni zmiešaných jarných zelení. Pre väčšiu chuť a spokojnosť pridajte trochu citrónovej šťavy, pár vetvičiek koriandra a veľkorysú hrsť cherry paradajok. Tieto jednoduché prestavby udržujú nízku kalorickú záťaž, ale arómu kvocientu vysokú.

Doprajte si zdravý šalát

Už vás nebaví rovnaký starý šalát? Pridajte do týchto zelenín trochu bielkovín a trochu zdravého tuku, aby ste boli spokojní dlhšie a zabránili neskoro popoludní alebo večerným zvoneniam. Medzi možnosti proteínov patrí kúsky chudej hydiny, mierne ryby, fazuľa alebo obľúbená náhrada mäsa. Udržujte živiny s hustou výživou ako základňu a menite si vegetariáni. Vyskúšajte čerstvú uhorku, nakrájané paradajky alebo nakrájanú čerstvú bazalku. Pridajte uncu rozpadnutej fety a hodte ju do citróna a do 2 čajových lyžičiek olivového oleja, aby ste oživili chute.

Nech sú tieto sacharidy počítané

Vychutnajte si sendvič bez viny; stačí si vybrať múdro. Uistite sa, že obsahuje celé zrná a najmenej 3 gramy vlákniny na jednu porciu. Vylepšite chudé morčacie, kuracie mäso alebo mäsové náhradky ktorýmkoľvek z nasledujúcich kombi: tenká nátierka ľahkého smotanového syra a plátky uhorky; unca nízkotučného syra a plátky papriky; alebo plátky paradajok a avokáda. Rozhodnite sa pre chudé mäso s nízkym obsahom sodíka, choďte na syr s ľahkosťou a zamieňajte si za trochu olivového oleja a octu balsamico - alebo jednoducho použite horčicu. Pridajte veľké množstvo listovej zeleniny a zväčšite objem pomocou klíčkov.

Rozjasnite cestoviny

Cestoviny nie sú mimo hraníc, ak kontrolujete svoje porcie; stačí použiť menej a zväčšiť jedlo s nasekanou dusenou zeleninou, ako je brokolica, mrkva, paprika, šampiňóny a cibuľa. Cestoviny obsahujú bielkoviny, ale ak by ste chceli trochu viac, pridajte do svojej marinary pár uncí nasekaného kuracieho prsia bez kože. Hydinové páry pekne s paradajkovou omáčkou a to je jednoduchý spôsob, ako oživiť zvyšné kurča. Trocha tuku môže prejsť dlhú cestu, pokiaľ ide o chuť, a preto posypeme sušeným strúhaným parmezánom.

Pozdravte jogurt

Nezabudnite na silu jogurtu. Podľa štúdie z roku 2008 v článku „Recenzie obezity“ a výskumníkov štúdie z roku 2004 v „American Journal of Clinical Nutrition“ môžu byť mliečne potraviny bohaté na vápnik užitočné pri regulácii hmotnosti a prevencii obezity. Jogurt obsahuje dostatočné probiotiká, ktoré sú vhodné pre bielkoviny a črevá, aby vás uspokojili a zlepšili vaše črevné zdravie. Uchopte nejaký obyčajný grécky jogurt, pridajte si svoje obľúbené ovocie a päť až 10 nakrájaných orechov pre väčšiu chuť a chrumkavosť. Vychutnajte si pár ľahkých dusených hráškov alebo šálky mini mrkvy. Pre osviežujúci kombo pridajte strúhanú uhorku, citrónovú šťavu a kúsok medu alebo Stevie do obyčajného gréckeho jogurtu.

Zdroje (2)