Vhodnosť

Zdravý tréningový plán pre žalúdočný tuk

Zdravý tréningový plán pre žalúdočný tuk


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Redukcia tuku v žalúdku sa najlepšie dosiahne pomocou rôznych tréningov

Jupiterimages / Stockbyte / Getty Images

Strata tuku v žalúdku sa najlepšie dosiahne kombináciou cvičení. Tri až päť tréningov týždenne pomôže začať znižovať obsah tuku v oblasti žalúdka; pri spojení so stravou so zníženým obsahom kalórií môžete očakávať stratu tuku asi 1 až 2 libry za týždeň. Pamätajte však, že toto zníženie škvŕn je mýtus a že odbúravanie tukov nastáva v celom tele, nielen v žalúdku. Ale cvičenie nie je jediným faktorom - rozumné jesť, piť veľa vody a mať dostatok spánku sú tiež dôležité pre stratu tuku v žalúdku.

Začnite so silou

Silový tréning je dôležitou metódou na zníženie telesného tuku. Vzpieranie nielen spaľuje vysoké množstvo kalórií za hodinu, ale bude aj naďalej spaľovať kalórie po tréningu. Dvakrát týždenne vykonajte nasledujúce cvičenie: 10 drepov, 10 mŕtvych ťahov, 10 bench pressov, 10 ohnutí nad riadkom a 10 hyperexenzií. Vyberte si váhy, ktoré vám umožnia dokončiť 10 opakovaní, ale neumožnia vám urobiť viac, ako je to pre každé kolo. Tieto cvičenia posilnia celé vaše telo, sú však tiež veľmi náročné na brušné svaly a pomáhajú ich sprísniť a tónovať.

Prineste na sprinty

Po stretnutí na vzpieraní urobte nejaké sprinty. Sprinting je jednou z najúčinnejších metód spaľovania tukov a znižuje pravdepodobnosť, že tuky získavate. Medzinárodný denník obezity zistil, že pravidelný intervalový tréning - napríklad šprinting - má za následok významné zníženie telesného tuku, najmä nôh a trupu. Vaša relácia sprintu je jednoduchá: stačí spustiť alebo cyklovať tak rýchlo, ako je to možné, 20 sekúnd, potom odpočívať 10 sekúnd a túto postupnosť opakovať osemkrát.

Získajte svoje kardio Kicks

Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb odporúča, aby dospelí robili kombináciu kardiovaskulárneho cvičenia so strednou a silnou intenzitou. Trikrát týždenne choďte na 30 až 60 minútový beh, plávanie alebo cyklus. Prípadne by ste si mohli zahrať tímový šport alebo sa pripojiť s kamarátmi do kempu pre batožinu alebo do fitnes triedy, aby ste sa dostali do ďalšieho kardio času. Urobte to v dňoch, keď nezaťažujete závažia a nedržíte, pretože tieto činnosti sú náročné na pohybový aparát a centrálny nervový systém - nechcete svoje telo príliš unavovať.

Venujte nejaký čas voľnému času

Tuk v žalúdku nie je vždy jednoduchou záležitosťou ukladania príliš veľkého množstva kalórií ako „rezervnej pneumatiky“. Tuk sa niekedy ukladá v brušnej oblasti ako reakcia na stres; keď ste pod veľkým psychickým alebo fyzickým stresom, vaše telo produkuje hormón nazývaný kortizol. Kortizol je dôležitý na to, aby vás udržal v pohotovosti a v bezpečí, ale príliš veľa z toho môže spôsobiť, že vaše telo začne ukladať tuk cez žalúdok. Redukcia kortizolu môže byť taká jednoduchá ako ísť na relaxačnú prechádzku v pokojnom a krásnom prostredí - nájdite prírodný priestor, v ktorom sa cítite pokojne a choďte tam 30 minút raz alebo dvakrát týždenne.Komentáre:

  1. Gardara

    Neviem

  2. Muireach

    Indeed and how I did not realize beforeNapíšte správu