Vhodnosť

Príznaky vyčerpania z tepla z jogy Bikram

Príznaky vyčerpania z tepla z jogy BikramWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vypočujte si svoje telo, vie, kedy je príliš veľa tepla.

Michael Blann / Photodisc / Getty Images

Jóga Bikram je séria 26 pózy a dve dychové cvičenia cvičené v miestnosti ohrievanej na 105 stupňov a asi 40 percentnej vlhkosti. Aj keď štúdie ukázali, že horúca joga je bezpečná, ak ste náchylní na vyčerpanie z tepla a chodíte na triedu Bikram, je dôležité, aby ste poznali príznaky. Patria sem závraty, bolesti hlavy a vlhká koža, ktoré by mohli spôsobiť problémy so zdravím.

Príznaky vyčerpania z tepla

Podľa Mayo Clinic patria medzi najbežnejšie príznaky vyčerpania z horúčavy chladná, vlhká koža, závraty, nevoľnosť, bolesti hlavy, rýchly pulz, svalové kŕče a únava. Ak počas cvičenia jogy s Bikramom zistíte niektorý z týchto príznakov, okamžite ich zastavte, presuňte sa na chladnejšie miesto a pite tekutiny. Uvedomte si, že trochu nepríjemného pocitu, keď ste v oblasti horúcej jogy, je normálne, ako je silné potenie a pocit bezhlavej hlavy, ale nič viac by sa nemalo ignorovať.

Byť pripravený

Aby ste predišli dehydratácii, ktorá môže viesť k vyčerpaniu tepla, určite vypite veľa vody. Bikramyoga.com odporúča piť ďalších 64 až 80 oz. viac ako denné odporúčané množstvo 60 až 80 uncí. Odporúčajú tiež kombinované tablety soli a draslíka, ktoré pomáhajú udržiavať rovnováhu elektrolytov. Tablety sú dostupné v lekárňach a väčšina značiek má asi 300 miligramov chloridu sodného a chloridu draselného. Užite jednu tabletu s plnou pohárom vody asi pol hodiny pred začiatkom hodiny.

Liečby a prostriedky nápravy

Okrem toho, že ste sa pripravili na pitie veľkého množstva tekutín, je dôležité vedieť, ako reagovať, ak sa domnievate, že trpíte tepelným vyčerpaním. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zastaviť a odpočívať, potom vyhodnotiť situáciu. Ak máte závraty, svalové kŕče, vlhkú kožu, bolesti hlavy alebo sa vo všeobecnosti cítite veľmi zle, choďte na chladné miesto, napríklad do klimatizovanej miestnosti, a začnite piť tekutiny. Ak teplota vášho tela dosiahne 104 stupňov, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc. Niektoré lieky, ako sú betablokátory a antihistamíny, môžu ovplyvniť schopnosť vášho tela správne reagovať na teplo. Podľa Mayo Clinic sú tiež dospelí vo veku nad 65 rokov náchylnejší na vyčerpanie z tepla.

Je Hot Yoga bezpečná?

Americká rada pre cvičenie vykonala štúdiu na testovanie účinkov horúcej jogy na telesnú teplotu jadra. V štúdii vykonalo 20 zdravých dospelých jednu pravidelnú lekciu jogy pri 70 stupňoch, potom o 24 hodín neskôr absolvovala horúcu jogu pri 105 stupňoch. Subjekty nevideli žiadne pozoruhodné zvýšenie teploty tela v normálnej triede v porovnaní s horúcou triedou. Pretože tempy vyššie ako 105 stupňov neboli testované, je najlepšie udržiavať maximálnu teplotu 105.