Vhodnosť

Je ťažké cvičenie dobré pre starých ľudí?

Je ťažké cvičenie dobré pre starých ľudí?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vzpieranie môže byť veľmi prospešnou formou cvičenia pre seniorov.

Photodisc / Photodisc / Getty Images

Ťažké cvičenie môže byť veľmi prospešné pre starších ľudí. Môže zlepšiť ich silu, rovnováhu a pocit dôvery. Harvardská škola verejného zdravia považuje ťažké cvičenie za akúkoľvek činnosť, ktorá spaľuje najmenej šesťkrát toľko energie, ako by sa spálilo sedením v rovnakom časovom období - zhruba jedna kalória na dve libry telesnej hmotnosti za hodinu. Tento typ cvičenia sa vyznačuje zvýšeným srdcovým rytmom, popálením svalov a rýchlosťou dýchania. Uistite sa, že ste dostali súhlas od svojho lekára a aby ste sa ľahšie dostali do svojej novej rutiny. Venujte pozornosť tomu, ako vaše telo cíti a reaguje, a zastavte, ak máte bolesti.

Prevencia Sarkopénie

Sarkopénia alebo strata svalovej hmoty ovplyvňuje mnoho starších ľudí a môže viesť k významnému poklesu kvality života. Podľa „Journal of Gerontology“ môže sarkopénia viesť k zvýšenému riziku chorôb, pádov a rôznych zdravotných postihnutí. Silný tréning, napríklad s váhami, pásmi odporu alebo pohybmi telesnej hmotnosti, môže pomôcť pri budovaní alebo udržiavaní hmoty kostrového svalstva, aby sa zabránilo nástupu sarkopénie. Podľa štúdie z časopisu „Medicína a veda v športe a cvičení“ môžu iba dve až tri sedenia týždenne zlepšiť vašu celkovú svalovú hmotu o 2,5 libry za päť mesiacov.

Zvyšovanie rovnováhy

Rovnováha je dôležitou súčasťou každodenného života a pre seniorov môže zníženie rovnováhy viesť k vážnym rizikám. Neschopnosť správne sa vyrovnať môže viesť k pádom a nedostatku sebadôvery, ktoré sa pohybujú okolo seba. Zistilo sa, že ťažké školenie zlepšuje rovnováhu a mobilitu, čo vedie k menšiemu riziku zranenia. Udržiavanie rovnováhy v poriadku vám tiež pomôže udržať si nezávislosť, pretože si budete môcť byť istí svojou schopnosťou starať sa o seba.

Beat The Brain Drain

Zistilo sa tiež, že ťažké cvičenie odrazí depresiu, zábudlivosť a znížené schopnosti uvažovania. Ak chcete zostať psychicky ostrí, účasť na pravidelnom a náročnom cvičení môže byť veľmi prospešná. Zistilo sa tiež, že cvičenie len 30 minút denne znižuje riziko vzniku demencie, Alzheimerovej choroby a iných degeneratívnych stavov. Štúdia z University of Maryland zistila, že iba 12 týždňov cvičenia môže stačiť na zlepšenie pamäti a kognitívnych funkcií u starších ľudí.

Zostaňte zdraví, zostaňte šťastní

„Canadian Medical Association Journal“ zistil, že starší ľudia, ktorí pravidelne cvičili, boli šťastnejší ako ich sedaví kolegovia. Tí, ktorí cvičili, mali lepšie vzťahy so svojimi manželmi a rodinami, viac si užívali svoj každodenný život a cítili sa istejšie v svoju schopnosť starať sa o seba. Mali menší výskyt problémov s duševnými chorobami, zraneniami a pamäťou a cítili sa spokojnejší s kvalitou svojho života. Ak sa rozhodnete zahrnúť ťažké cvičenie do svojej bežnej rutiny, môže to vážne zlepšiť, ako veľmi si svoj život užívate a ako môžete byť nezávislí.Komentáre:

 1. Darrock

  Vlastnosti:)

 2. Heikkinen

  Tell us you yourself wrote or borrowed from someone, if you yourself, then this is a rather interesting opinion

 3. Pyt

  is there something similar?

 4. Wajih

  Podľa mňa sa robia chyby. Som schopný to dokázať. Napíšte mi do PM, hovorí to s vami.

 5. Samunos

  Zistil som, že nemáš pravdu.

 6. Hekli

  Mýliš sa. Môžem brániť pozíciu.

 7. Hok'ee

  ja mam podobnu situaciu. Musíme diskutovať.Napíšte správu