Vhodnosť

Aké ťažké je začať s medicinálnou loptou?


Cvičenia s použitím vážených lekárskych guličiek predstavujú kategóriu tréningu odporu podobného tréningu s činkami, činkami alebo váhovými strojmi. Na rozdiel od voľných váh a strojov sa medicínske lopty používajú takmer výlučne na funkčný tréning, ktorý zapája viac svalových skupín a posilňuje prirodzené pohyby tela. Spravidla začnete ľahšou lekárskou loptičkou, ako by ste si normálne zvolili pre voľnú hmotnosť alebo nastavenie stroja.

Než sa ponoríte

Prvá vec, ktorú treba zvážiť, je vaša súčasná úroveň zdatnosti a cvičenia. Ak ste už dlhšiu dobu neaktívni, máte ochorenie srdca alebo krvný tlak, máte závratné kúzla alebo stratu rovnováhy, bolesť kostí alebo kĺbov, alebo ak máte viac ako 40 rokov, pred začatím akéhokoľvek cvičebného programu by ste sa mali poradiť so svojím lekárom.

Nepoužívajte Max

„Silový tréning s medicínou Balls“ odporúča začať s 30 až 50 percentami vášho jednorazového maximálneho zaťaženia alebo 1 RM zaťaženia. Napríklad, ak môžete biceps stočiť 25-lb. raz raz, toto je vaša 1 RM. To sa premieta do 7,5 až 12 libier. pre liek guľa biceps curl. Vykonajte jednu až tri sady, osem až 12 opakovaní v sade. Pre študentov stredných škôl odporúčam „Medicic Ball for All“ - rozsvietiť - 2 až 4,5 lb. gule a jedna až tri sady, sedem až 10 opakovaní za sadu.

Light for Speed, Heavy for Power

Vo všeobecnosti si pre rýchlostný tréning zvoľte ľahšie lekárske gule. Pracujte s ťažšími váhami pre silový a silový tréning. Napríklad, ak používate lekársky guličkový priechod na zlepšenie reflexov a koordináciu rúk a očí, vyberte ľahšiu loptu a pracujte rýchlo. Na zvýšenie sily paže a stability jadra použite závažnú guľu a silný hádzací pohyb. V takom prípade stojte ďalej od seba a hádzajte smerom nahor, aby váš partner nezachytil svoj plný dopad. Alebo vyhodiť loptu hore a proti stene.

Precvičujte si dobrý progres

Pretože funkčný tréning zahŕňa zložité, koordinované pohyby, práca s medicínskymi loptičkami vyžaduje trochu učenie. Chôdza s otočením zapája ruky, jadro a nohy a vyžaduje si silu, rovnováhu a flexibilitu. Vyberte si príliš ťažkú ​​guľu a vaša forma sa rozpadne, pretože silnejšie svaly kompenzujú slabšie. Namiesto toho začnite ľahšou loptičkou a uistite sa, že cvičíte dobrú formu, než postupujete do ťažších váh.

Zostaňte v bezpečí, hydratovaní a uvoľnení

Keď sa úroveň vašej aktivity zvýši s novým školiacim programom, zvyšuje sa tým aj riziko zranenia. V ideálnom prípade nechajte odborníka na fitnes pozorovať a poskytovať spätnú väzbu k formuláru. Počas cvičenia zostaňte hydratovaní, najmä ak zahŕňa aktivitu s vysokou intenzitou alebo ak sa koná za teplých teplôt. Po tréningu strávte 10 až 15 minút nejakým statickým rozťahovaním. Po obzvlášť namáhavom sedení vám ľahšie občerstvenie, ktoré obsahuje uhľohydráty a bielkoviny, pomôže rýchlejšie sa zotaviť.

O autorovi

Od roku 1998 Anita Y. Tsuchiya píše prípadové štúdie, výskumné práce, návody, spravodajské články a e-knihy pre rôzne médiá. Získala titul bakalára prírodných vied na Kalifornskej univerzite v Davise a študovala akupunktúru na NIAOM v Seattli.