Vhodnosť

Užitočné cvičenia, ako sa zbaviť tukov


Nájdite najefektívnejší spôsob, ako zbaviť prebytočný tuk.

Jupiterimages / Stockbyte / Getty Images

Nemôžete sa zbaviť toho strašného muffinového topu? Alebo máte záujem iba o to, aby ste stratili viac tuku? Zmena stravovania spojená so správnymi cvičeniami môže zvýšiť vaše zdravie a sebavedomie. V ideálnom prípade by dospelí mali cvičiť najmenej 30 minút denne a postupne zvyšovať intenzitu a trvanie. Je dôležité poznať správne cvičenia, ktoré vám pomôžu eliminovať nežiaduce tuky.

Cardio

Kardio cvičenia zahŕňajú, ale nie sú obmedzené na, plávanie, beh, eliptické a cyklistiku. Ak práve začínate vykonávať cvičebnú rutinu, skúste chôdzu alebo jogging trikrát až štyrikrát týždenne. Vaše telo má tendenciu prispôsobovať sa cvičeniu a v dôsledku toho začína spaľovať menej kalórií. Aby ste tomu zabránili, skúste zmeniť tréningový program. Napríklad použite eliptický stroj a bežajte v pracovné dni 20 až 30 minút, potom cez víkendy plávajte najmenej 20 minút denne.

Cvičenie brucha

Cvičenie v bruchu pomáha posilňovať a tónovať vaše základné svaly a umožňuje vám tak cvičiť viac kalórií. Začnite s krízou na bicykli. S rukami za hlavou a nohami zdvihnutými a ohnutými v uhle 90 stupňov sa dostanete do štandardnej polohy na lámanie. Pravé koleno pritiahnite k ľavému lakťu, vráťte sa do východiskovej polohy a potom pomocou ľavého a pravého kolena priveďte svoje ľavé koleno k pomalému a kontrolovanému pohybu. Vykonajte bočnú dosku ležiacu po boku opierajúcu sa o lakte a predlaktie. Držte túto pozíciu pri kontrakcii svojho abs na 30 sekúnd na každej strane.

Intervalový tréning s vysokou intenzitou

Intervalové školenie si vyžaduje začlenenie intenzívnych pracovných zákrokov s niekoľkými minútami zotavenia alebo následných opatrení s nízkou intenzitou. Po zahriatí sprintu po dobu jednej až dvoch minút s vysokou intenzitou a potom spomalte na krokovanie po dobu troch až štyroch minút. Tento cyklus opakujte niekoľkokrát - toľko, koľko dokážete - a ochladte pomocou ľahkého joggingu asi päť minút. Táto metóda je známa ako intervalový tréning s vysokou intenzitou. Je to efektívne, pretože vaše telo nie je schopné priviesť dostatok kyslíka počas výbojov s vysokou intenzitou, takže aby ste si ho vynahradili, spotrebujete viac kyslíka a spaľujete tuk po tréningu.

Tipy a úvahy

Ak chcete byť úspešní pri odstraňovaní tvrdohlavého tuku, hrá vaša strava obrovskú úlohu. Na získanie relatívnej predstavy o meraní obsahuje libra tuku zhruba 3 500 kalórií. Takže tým, že budete konzumovať 500 kalórií denne, spálením ďalších 500 kalórií denne - alebo kombináciou obidvoch - môžete za týždeň spáliť libru. Pred začatím akéhokoľvek nového cvičebného režimu sa vždy poraďte so svojím lekárom.