Športové

Cvičenia s vysokým kopom pre tanečné tímy


Vysoké kopy robia gymnastky, tanečníci a roztlieskavačky.

Photodisc / Photodisc / Getty Images

Vysoké kopy môžu byť najviac rozpoznateľným krokom tanečných tímov. V skutočnosti sú vysoké kopy podpisom roztlieskavačky Dallas Cowboy Cheerleaders a Rock City Hall Music Music Hall. Zatiaľ čo sa zdá, že účinkujúci, ktorí robia vysoké kopy, tak robia bez námahy, tento pohyb vyžaduje veľa ručnej práce a praxe. Dosiahnutie dokonalých vysokých kopov si vyžaduje cvičenia, ktoré zlepšujú držanie tela, rovnováhu a flexibilitu.

úseky

Vysoké kopy vyžadujú pružné hamstringy, štvorhlavý sval a boky. Vykonávanie kopov zahŕňa aj použitie zadných svalov. V dôsledku toho je dôležité, aby ste boli v teple a aby ste si natiahli svaly s vysokým kopom, aby ste predišli zraneniam pri robení vysokých kopov pre váš tanečný tím. Aby ste natiahli svaly chrbta a nôh, posaďte sa na podlahu s nohami natiahnutými pred vami a potom sa ohnite vpred z bokov, aby ste sa pokúsili prinútiť hrudnú klietku dotknúť sa stehien. Môžete sa naťahovať aj roztiahnutím nôh na každú stranu a potom sa trupom nakláňať čo najviac v oboch smeroch.

Základné cvičenia

Mať pružné svaly je iba časťou fyzických požiadaviek na dosiahnutie vysokého kopu. Je potrebné silné jadro, aby ste pri kopnutí mohli držať chrbát rovno. Slabé jadro a sklonené chrbát môžu spôsobiť, že vzhľad kopca je kopaný a môže spôsobiť zranenia. Ak chcete zvýšiť pevnosť jadra, ležte na chrbte s nohami natiahnutými nahor. Natočte si ramená a hlavu hore, zatiaľ čo mierne zdvíhate ruky. S hlavou a ramenami hore a roztiahnutými nohami pumpujte ruky 10-krát. Urobte si prestávku uvoľnením z polohy a potom opakujte desaťkrát pre celkom 100 ramenných čerpadiel.

Cvičenie zostatku

Ak nemáte dobrú rovnováhu, budete mať ťažké zvládnuť vysoké kopy. Koneckonců, kopanie nezahŕňa schopnosť vyvážiť sa na jednu nohu po určitú dobu. Cvičenia baletu sú skvelé pre prácu na rovnováhe. Jednou rukou položenou na lište pevne zasuňte jednu nohu do zeme a zdvihnite protiľahlú nohu. Ohnite koleno zdvihnutej nohy tak, aby sa noha dotýkala kolena stojacej nohy a zostaňte na svojom mieste. Toto je známe ako priechod v balete. Akonáhle ste stabilný, zložte ruku z barra a skúste vyvažovať na nohe tak dlho, ako je to možné. Opakujte na druhej strane.

Technika

Okrem sily jadra, rovnováhy a flexibility vyžadujú vysoké kopy dokonalú techniku. Neoznačené prsty na nohách a ďalšie technické problémy môžu zničiť estetiku vysokého kopu. Správna technika zahŕňa nasmerovanie prstov na nohách, rovné nohy, päty na podlahe a chrbát rovno. Techniku ​​je možné precvičiť v cvičení s cestovným kopom, v ktorom sa budete pohybovať po pravej nohe vpred a potom ľavú nohu kopnúť. Ďalej vstúpite na ľavú nohu a pravú nohu vykopnete. Toto by sa malo robiť s pažami natiahnutými priamo na každú stranu.