Vhodnosť

Vysoké úrovne na eliptickom trupe, aby sa stehienka stali hustejšou alebo hustejšou


Eliptický trenažér s pohyblivými rukoväťami zachytí aj vaše hornej časti tela.

IT Stock / Polka Dot / Getty Images

Ak sa chcete dostať na kvalitnú reláciu potu, eliptický by mal byť jedným z vašich go-toov. Je to vynikajúci spôsob, ako dostať svoje srdce do vyčerpania, spáliť kalórie a potenciálne posilniť svoje svaly dolnej časti tela - a navyše, väčšina telocviční má veľa, takže sa nemusíte starať o to, či bude k dispozícii.

Ďalší bonus: Môžete použiť eliptikál na dosiahnutie mnohých cieľov v oblasti fitness. Vo väčšine prípadov vám použitie eliptického systému pomôže zredukovať vaše nohy nadol - ale mohli by ste vidieť niektoré skromné ​​prírastky nôh, najmä ak ste na cvičenie nový.

Budovanie svalov na eliptickom trenažéri

Ak počas svojho eliptického cvičenia zaháňate odpor, pravdepodobne to nebude trvať dlho, kým ucítite pálenie štvorkoliek, hamstringov, glute a bokov. Protlačenie cez tvrdý odpor zapája všetky hlavné svaly v dolnej časti tela. A v priebehu času budete budovať silu a sval na spodnej časti tela, píše Ken Grall, certifikovaný špecialista na silu a kondíciu pre spoločnosť Johnson Fitness & Wellness.

Vaše svalové prírastky však pravdepodobne prídu relatívne pomaly, vysvetľuje. Ani tvrdé cvičenie na eliptickom trenažéri nespustí rovnaké budovanie svalov ako povedzme, ťažké vzpieranie. Dodržiavaním tohto postupu sa spevní vaše spodné telo a môže sa mierne zvýšiť veľkosť nôh.

Najpravdepodobnejší výsledok: Stratené palce

Kým eliptický na vysokej odolnosti môcť postavte si nohy, je pravdepodobnejšie, že si stehná stiahnete. Je to preto, že eliptický systém je fantastický spôsob, ako spáliť viac kalórií a zbaviť sa telesného tuku - čo znamená, že je štíhlejší všade.

Výdavky 30 minút na eliptické pálenie v priemere 335 kalórií pre 155 libier a 400 kalórií pre tých, ktorí vážia 185 libier. Ak sledujete každý týždeň päť kardio stretnutí, každé dva týždne stratíte libru alebo viac - a ak obmedzíte príjem kalórií, môžete stratiť viac. To bude mať za následok menšie stehná, aj keď si tiež vybudujete svaly.

Získanie tvarovaných nôh

Ak je váš cieľ štíhly, tónovaný nôh, naťahujte odpor na eliptickom trenažéri, aby sa vaše srdce vyčerpalo, zvýšte svoju námahu a počas každého cvičenia spaľujte viac kalórií. Skromné ​​prírastky svalov, ktoré môžete získať z eliptického trenažéra, vás nezmenia, ale spália kalórie vôľa spaľovať tuk.

Ak je naopak vaším cieľom hromadný nákup, pravdepodobne budete musieť urobiť viac, ako eliptický. Opierajte sa o eliptickú formu srdca, ale vyzvite sa, aby ste pohyby tela s nízkou hmotnosťou a nižšou hmotnosťou, ako sú pľúca, drepy a mŕtve ťahy, rýchlo stavali svaly.