Vhodnosť

Aká vysoká by mala byť zvýšená srdcová frekvencia počas aeróbnych cvičení?

Aká vysoká by mala byť zvýšená srdcová frekvencia počas aeróbnych cvičení?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Prekročenie vášho maximálneho srdcového rytmu môže byť nebezpečné.

Ryan McVay / Digital Vision / Getty Images

Ak chcete z kardio cvičenia vyťažiť maximum, musíte cvičiť na úrovni, ktorá vám bude pumpovať krv, ale nie je príliš namáhavá. Túto rovnováhu nájdete sledovaním srdcového rytmu počas akejkoľvek aeróbnej aktivity. Vedieť, ako rýchlo by malo vaše srdce biť a následky prílišného alebo príliš intenzívneho posilnenia vášho kardiovaskulárneho systému a spaľovania tukov, vám pomôžu predchádzať zraneniam.

Poznajte svoj cieľ

Či už idete pešo, jogging, alebo chodíte na aerobik, chcete si udržať cieľovú srdcovú frekvenciu, ktorá sa pohybuje od 50 do 85 percent maximálnej srdcovej frekvencie. Ak chcete zistiť svoju maximálnu srdcovú frekvenciu, odčítajte svoj vek od 220 rokov. Napríklad, ak máte 40 rokov, vaša maximálna srdcová frekvencia je 180 (tj 220 - 40 = 180). Vynásobením tohto počtu o 50 percent a potom o 85 percent získate cieľový rozsah srdcovej frekvencie od 90 do 153 úderov za minútu. Cvičenie pri nižšej frekvencii vám poskytne ľahké cvičenie, zatiaľ čo vyššia miera vám poskytne intenzívne cvičenie.

Prekračovanie maxima

Aj keď krátke záblesky intenzívnej činnosti môžu zvýšiť vašu aeróbnu kapacitu a pomôcť spáliť viac kalórií, môže byť nebezpečná udržiavacia aktivita, ktorá vás posunie blízko alebo nad maximálnu srdcovú frekvenciu. Keď sa blížite alebo prekračujete svoj maximálny srdcový rytmus, preháňate sa. Prinajmenšom to môže mať za následok svalové napätie alebo frustráciu pri tréningu. V najhoršom prípade môže táto námaha namáhať a poškodiť vaše srdce.

Len tak ďalej

Aby ste videli výhody aeróbneho tréningu, väčšina ľudí musí cvičiť miernym tempom 150 minút týždenne alebo intenzívnym tempom 75 minút týždenne. Aj keď je akákoľvek aktivita prospešná, príliš pomalý chod väčšiny ľudí pomôže dosiahnuť ciele na zníženie telesnej hmotnosti alebo zlepšiť kardiovaskulárne zdravie. Ľudia so srdcovými, pľúcnymi alebo inými zdravotnými ťažkosťami alebo tí, ktorí už nejaký čas fyzicky neboli aktívni, môžu lekári odporučiť, aby cvičili iba pri miernej až strednej intenzite alebo pri 40 až 50 percentách maximálnej srdcovej frekvencie.

Hovorte o intenzite

Aj keď srdcový rytmus je vynikajúcim ukazovateľom toho, ako intenzívne cvičíte, niektorí ľudia považujú svoj srdcový rytmus počas tréningu za nepohodlný. Ak nechcete merať srdcový rytmus, hovorový test vám pomôže posúdiť, či pracujete v rámci svojho cieľového rozsahu srdcového rytmu. Ak môžete hovoriť v celých vetách bez prerušenia, pracujete pri intenzite svetla alebo okolo 40 až 50 percent svojej maximálnej srdcovej frekvencie. Ak nemôžete povedať viac ako slovo alebo dve bez toho, aby ste potrebovali dych vzduchu, cvičíte rázne alebo okolo 70 až 85 percent svojej maximálnej sadzby. Pri miernom cvičení alebo 50 až 70 percent svojho maxima môžete hovoriť krátkymi vetami, ale nemôžete spievať. Ak vôbec nemôžete hovoriť, blížite sa alebo prekračujete svoj maximálny srdcový rytmus a mali by ste zmierniť intenzitu.Komentáre:

 1. Fogerty

  I am finite, I apologize, but it does not come close to me. Who else can say what?

 2. Olivier

  Otázka je odstránená

 3. Ghalib

  Absolútne nič.

 4. Burnard

  Ešte som o tom nepočul

 5. Jody

  This topic is simply incomparable :), I like it.

 6. Maahes

  I am sorry, that has interfered... I here recently. But this theme is very close to me. Môžem pomôcť s odpoveďou. Napíšte do PM.Napíšte správu