Vhodnosť

Ako urobiť prvotriedny prsný kop


Skúste sa zamerať na svoju techniku ​​kopania pomocou tabuľa.

Ryan McVay / Phododisc / Getty Images

Z pohľadu diváka sa môže zdať, že vaše ruky počas prsníka robia veľa práce. Pod vodou je však zrejmé, že vaše nohy prispievajú medzi 60 až 80 percentami hnacej sily plavcov, tvrdí trénerka plavania Cokie Lepinski z webovej stránky Masters Swimming v USA. Z tohto dôvodu je správna technika nôh nevyhnutná, či už sa chcete plávať ako profesionál alebo jednoducho zefektívnite svoju rutinu plávania.

1.

Ak sa chcete dozvedieť túto techniku, pozrite si videá plavcov na vysokej úrovni, ktorí robia prsný kop alebo pracujú s trénerom majstrov USA v miestnom bazéne. Imitácia je dobrý spôsob, ako sa naučiť základy akejkoľvek novej cvičebnej techniky. V najzákladnejšom prípade je však kopanie hrudníka ohýbaním ohnutých nôh smerom k bokom a následným kopaním každej nohy smerom von a dozadu do polohy špicatého prsta.

2.

Udržujte svoje kolená spolu počas kopu a celého pohybu nôh od prsníka. Ak chcete trénovať, webová stránka Go Swim odporúča zabaliť elastický pásik okolo stehien, tesne nad kolená, a potom plávať niekoľko kôl s pásom na svojom mieste. Nohy by sa však mali od seba vzdialiť niekoľko centimetrov, čo vám umožní, aby ste pri pohybe vpred a následnom krúžení dozadu „chytili“ vodu nohami. Z tohto dôvodu nepoužívajte elastickú gumu, ktorá je taká pevná, že nedovolí, aby sa vaše nohy mierne rozpadli.

3.

Pritiahnite päty k bokom, ale nedovoľte, aby sa vaše kolená ťahali dopredu. Predstavte si, že sa vaše pätky blíži vašim bokom, nie vášmu zadku, pripomína plavcovi trénerovi Cokie Lepinskému na webových stránkach USA Masters Swimming.

4.

Zamerajte sa na to, aby ste chodili smerom k bokom a potom rýchlo späť do efektívnej rovnej polohy. Najväčšia časť sily pri hrudníku je v nohách, takže čím rýchlejšie idete nohami vpred a potom späť, tým rýchlejšie bude vaša mŕtvica celkovo.

5.

Keď sú vaše nohy v priamej a zefektívnenej polohe, nasmerujte prsty na nohách.

6.

Udržujte svoje boky vysoko a nedovoľte im nadmerne sa ohýbať. Keď nadvihnete svoje telo, aby ste dýchali, spustite ich dolu a vpred a prinútite svoje päty, aby sa priblížili k vášmu zadku.

7.

Použite mantru „Dosah dlhého, kopnite silne“, ako robíte prsia, ako je odporúčané v „Časopise Svetový časopis plávania“. Dojčenie vyžaduje viac času v dlhej a zefektívnenej polohe ako ostatné ťahy, takže vždy zostaňte v tejto dlhej klzkej polohe, až kým sa vaša dynamika spomalí.

8.

Precvičte si svoju techniku ​​a ak je to možné, získajte pomoc od trénera plávania. To vám môže nesmierne pomôcť - ale nezabudnite na svoj výcvik v suchej krajine. Pretože vaše nohy sú takým dôležitým faktorom pri silnom plávaní, začnite s posilňovacím cvičením najmenej dva dni v týždni a začnite s cvičeniami ako sú drepy, pľúca a lisy na nohy, ako aj s inými cvičeniami, ktoré fungujú vo všetkých hlavných svalových skupinách.

Potrebné veci

  • kickboard