Vhodnosť

Hill Sprint Workouts na bežeckom páse pre väčšie nohy

Hill Sprint Workouts na bežeckom páse pre väčšie nohy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zvýšte sklon trenažéra na 6 percent.

Obrázky George Doyle / Stockbyte / Getty

Aj napriek tomu, že ste uviaznutí vo vnútri na bežiacom páse, stále môžete získať vysoko kvalitné cvičenie. Bežecký pás sa tradične používa na zlepšenie aeróbneho výkonu a spaľovanie kalórií. Ale robenie kopcovitých šprinte na bežiacom páse pomáha zvýšiť intenzitu tréningu a pomáha budovať väčšie a silnejšie svaly nôh. Ako vždy sa poraďte so svojím lekárom skôr, ako začnete s akýmkoľvek novým cvičením, najmä ak máte zdravotný stav alebo zranenie.

Výhody

Sprinting do kopca na bežiacom páse pomáha hromadiť a posilňovať svaly na stehnách a dolných končatinách. Zvyšovanie veľkosti svalov pomáha nielen zlepšovať vzhľad vašich nôh, ale znižuje náchylnosť na zranenia. Okrem budovania svalov pomáhajú šprinty aj pri predlžovaní behu, zvyšujú silu a zlepšujú aeróbnu výdrž, takže môžete cvičiť dlhšie. Intervaly, ako sú šprinty v kopcoch, tiež pomáhajú odstraňovať metabolický odpad zo svalov medzi intervalmi, čo znižuje bolesť po tréningu.

Príklady cvičenia

Pri šprinte na kopci na bežiacom páse by ste mali cvičiť pri maximálnom výkone a úsilí. Z tohto dôvodu musia byť relácie krátke. Upravte sklon bežiaceho pásu na 6 percent. Beží tak rýchlo, ako môžete v tejto známke po dobu osem sekúnd. Znížte sklon na nulu a bežte jemným tempom po dobu 60 sekúnd, aby sa mierne zotavil. Celý postup zopakujte ešte raz. Keď sa vaša sila zlepšuje, postupne zvyšujte sklon, čas, ktorý robíte svoje sprinty a koľkokrát to robíte. Prejdite si až desať 12 sekundových šprintov pri 10-percentnom stúpaní.

Dôležité informácie

Ak počas cvičenia na kopcoch narazíte na nepohodlie nôh, nastavte bežecký pás naspäť a pomaly sa počas zotavovacieho obdobia choďte dozadu, aby ste si natiahli teľatá a Achillove šľachy. Pred začatím sprintu na kopci sa vždy zahrievajte najmenej päť minút. To zahreje vaše svaly a pomáha im pripraviť sa na intenzívne cvičenie. Pretože vrchné štrky majú vysokú intenzitu, musíte medzi svedomím dovoliť zotaviť sa aspoň jeden celý deň. Odpočinok nielenže poskytuje vašim svalom čas na rast a opravu samých, ale pomáha predchádzať únave a zraneniu.

Bezpečnosť

Pracujte svojim vlastným tempom a úrovňou zdatnosti. Nezačínajte s maximálnou úrovňou alebo intenzitou, zvlášť ak ste sa nikdy predtým nepokúsili o kopec. Môže to namáhať vaše svaly a šľachy a viesť k zraneniu. Pri šprinte sa snažte hľadieť dopredu. Pretože vaše nohy majú tendenciu nasledovať smer vašich očí, spravidla budete bežať rovno, namiesto toho, aby ste sa otáčali na stranu bežiaceho pásu. Počas sprintu zostaňte čo najbližšie k stredu pásu. Nespúšťajte sa príliš blízko prednej časti bežiaceho pásu, pretože vaše nohy môžu zachytiť motor a spôsobiť, že zakopnete.Komentáre:

  1. Wain

    Si určite rovný

  2. Geron

    Áno OK. I put it 5.

  3. Yolabar

    wonderfully helpful thoughtNapíšte správu