Vhodnosť

Ako držať činku pri cvičení


Činky sa konajú rôznymi spôsobmi v závislosti od vašej polohy.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Rovnako ako existuje viac ako jeden spôsob vedenia lana, existuje aj viac ako jeden spôsob, ako držať činku. Činky poskytujú odolnosť voči mnohým silovým tréningom na všetkých svalových skupinách. Sval, ktorý posilníte, cvičebná technika a smer pohybu určujú, ako držíte tento malý, ale mocný tréningový nástroj.

1.

Držte činky pevnými, nie príliš pevnými, priľnavými a stabilnými rukami.

2.

Zoberte závažia z podlahy s rukami na mrežiach a zdvíhajte nohy a nie chrbát.

3.

Na cvičenie, ako sú bicepsové kučery, používajte supinovanú priľnavosť na činkách. Ruky položte do dlaní nahor a palce položte na opačnú stranu tyče ako prsty.

4.

Ruky držte vo výraznej rukoväti pre cvičenia s činkami, ako sú reverzné kučery a zvislé rady. Ruky umiestnite do polohy dlaní a palce položte na opačnú stranu tyče ako prsty.

5.

Dajte ruky do neutrálnej priľnavosti tak, aby vaše dlane smerovali dovnútra a vaše palce boli vyššie ako vaše prsty pri cvičeniach, ako sú kladivá a tricepsové spätné nárazy.

6.

Ak máte nepríjemné pocity na zápästí, použite falošné uchopenie činiek. Palcom položte palicu na tú istú stranu tyče ako prsty pre nesprávnu priľnavosť. Buďte opatrní, pretože činky sú v takej polohe, aby sa mohli pomocou rúčky ľahko vykĺznuť z vašich rúk.

7.

Ruky umiestnite do rukoväte motýľa na cvičenie, ako sú pulóvre na hrudi alebo nad hlavou. Prekrývajte dlane na vnútornej strane činky a nechajte tyč prechádzať dolu medzi palcami a prstami.

8.

Držte na konci činky v každej ruke variácie cvičenia, ako sú predné zdvihy a mŕtve ťahy.

Tip

  • Pri výbere činky na cvičenie by sa malo cítiť dobre v ruke. Nechcete spôsobovať stres a únavu vašich rúk a prstov. Tiež vyberte množstvo hmotnosti, ktoré môžete zdvíhať medzi osem až 15-krát, aby ste zlepšili, ale nie únavu, svoju priľnavosť.