Športové

Ako držať surfovú dosku pri surfovaní


Poznanie správneho spôsobu držania surfovacej dosky vám pomôže vyhnúť sa surfovaniu.

Jupiterimages / obrázky značky X / obrázky Getty

Aj keď si môžete myslieť, že surfovanie je všetko o fantastickej práci na nohách, je rovnako dôležité, ako a kde držíte dosku rukami. Spôsob, akým držíte svoju dosku, je kľúčovým faktorom v tom, či sa doska vlnou odrazí alebo do vás vrazil. Zatlačením paluby pod vodu pomocou potápačskej kačice alebo plátok a kačice sa zabráni tomu, aby vás búšila vlna po vlne a spríjemní vám zážitok z surfovania.

1.

Pri vjazde do vody držte dosku na jednej strane a druhou stranou vedú. Nedávajte dosku alebo nič iné medzi seba a vlny. Ak vás vlna zasiahne, nechcete, aby do vás narazila aj vaša doska. Dosku môžete držať jednou rukou a druhou rukou ju stabilizovať.

2.

Položte dosku na vodu, keď je dostatočne hlboká na pádlo alebo do pása. Dosku držte za ktorúkoľvek hranu a zdvíhajte sa na ňu, používajte svoje ruky na vyváženie. Na shortboard sa postavte do stredu. Na longboardi skontrolujte nos - ak ste na správnom mieste, mal by byť palec nad vodou. Akonáhle budete v rovnováhe, pustite sa a potácajte sa priloženými rukami a striedavými rukami, aby ste sa hladko pohybovali po vode.

3.

Plávať pod vlnami a držať sa na palube vykonávaním kačice. Táto technika je určená pre krátkeboardy, ktoré sú ľahšie a menšie ako longboardy. Asi 2 stopy pred vlnou pohnite rukami a držte dosku na hranách v polovici medzi nosom a stredom dosky. Použite svoju váhu na tlačenie nosa dosky pod vodu. Kačica pod vodou s telom a pomocou nôh a nôh uistite sa, že chvost dosky je tlačený pod vodu. Vlna prechádza nad vami a vztlak dosky vás privedie späť na povrch.

4.

Vyhnite sa menším vlnám na longboarde zdvihnutím hrudníka a trupu z dosky. Keď sa priblížite k vlne, bez zmeny polohy tela držte dosku za hrany oboma rukami okolo úrovne ramien. Narovnajte ruky, aby ste sa zdvihli. Vlna pôjde cez vašu dosku, ale pod vaše telo. Uistite sa, že nos zostane vo vodorovnej polohe a blízko k vode, aby sa zabránilo jeho prevráteniu.

5.

Zatlačte nadol na pravú alebo ľavú stranu dosky, aby ste vykonali longboardovú modifikovanú verziu potápania kačice, nazývanú plátok a kačica. Niekoľko stôp pred vlnou pevne pritlačte na jeden okraj dosky tesne pred vaše telo. Uchopte túto hranu rukou. Druhou rukou stlačte strednú dosku a zatlačte ňou dosku pod vodu. Nadýchnite sa a uchopte okraje dosky oboma rukami. Pomocou nôh a nôh tlačte zvyšok dosky pod vodu a nechajte ju vznášať na povrch.

6.

Otočte longboard po tele a vykonajte Eskimo rolku. Toto je ďalší spôsob, ako zabrániť vlne. Dosku uchopte za okraje v úrovni uší. Niekoľko stôp pred vlnou držte dosku blízko, nadýchnite sa a prevracajte svoje telo tak, aby bola vaša doska nad vami a ste pod vlnou. Majte pevnú priľnavosť na svojej doske a po prejdení vlny sa zviňte.

7.

Keď sa chystáte chytiť vlnu, otočte nos doska smerom k pláži. Dostaňte sa do pádlovacej pozície na doske a rýchlo padajte, keď vlna za vami príde. Potom, čo ste dokončili jazdu na vlne, držte sa za okraje a nasmerujte nos späť do vĺn, aby ste neboli zasiahnutí zozadu.

Tip

  • Nacvičte si surfovacie držiaky na pláži vopred. Uistite sa, že môžete rýchlo umiestniť ruky, ako by ste boli pred vlnou, skôr, ako sa niekedy dostanete do vody.

Výstraha

  • Pred začatím športového postupu sa vždy poraďte so svojím lekárom. Surfovanie je fyzicky zdaniteľný šport a účastníci by mali mať možnosť plavcov so schopnosťou zadržiavať dych na krátku dobu.