Vhodnosť

Najlepšie domáce kardio cvičenia


Najlepšie domáce kardio cvičenie pre vás závisí od vašich osobných preferencií.

Comstock / Comstock / Getty Images

Aby ste sa dostali do formy, nemusíte mať telocvičňu. Účasťou na kardio cvičeniach doma môžete zlepšiť svoju kondíciu, bojovať so zdravotnými problémami a udržiavať zdravú telesnú hmotnosť. Pokiaľ však ide o určenie najlepších domácich kardio cvičení, musíte vyhodnotiť svoj rozvrh, osobné preferencie a fyzickú kondíciu, aby ste našli, čo je pre vás to pravé. Po preskúmaní vašej situácie si môžete vybrať z účinných kardio tréningov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vaše ciele.

Vonkajší nadšenec

Ak máte radi, že ste vonku, môžete získať výkonné kardio cvičenie jednoduchým vystúpením predných dverí. Ako náročné a efektívne cvičenie na spaľovanie kalórií je beh v tejto kategórii na prvom mieste. Je to najlepší spôsob, ako zvýšiť srdcový rytmus, vylepšiť kardiovaskulárny systém a pomôcť vám zbaviť sa libier, najmä ak do svojej trasy pridáte kopce. Navyše, ako cvičenie na nosenie váhy, beh tiež pomáha budovať kostnú denzitu, ktorá sa s vekom znižuje.

Vnútorný energizér

Kardio cvičenia sa môžu robiť aj na domácich cvičebných strojoch. Zariadenia, ako sú bežecké pásy, eliptické stroje a stacionárne bicykle, poskytujú najlepšie kardio stretnutia pre tých, ktorí majú radi klímu-kontrolované prostredie, ako je sledovanie televízie počas tréningu alebo malé deti. Z týchto troch bežecké pásy ponúkajú tie najlepšie cvičenia, pretože vám umožňujú behať a užívať si spaľovanie s vysokým obsahom kalórií, zvýšenie srdcovej frekvencie a zvýšenie celkového zdravia.

Odroda videa

Tí, ktorí sa nudia ľahko alebo potrebujú vedenie a motiváciu inštruktora cvičenia, získajú najlepšie kardio cvičenie doma pomocou online videa alebo DVD. S celou škálou dostupných možností si môžete vybrať z kickboxu, krokového aerobiku, tanečných tréningov a iných tréningov so značkou, ktoré vám poskytnú výhodnú kardio reláciu. Ak chcete pre vás určiť najlepšie video o kardio-tréningu, vyhodnotte úroveň svojej kondície a prečítajte si popisy videa. Ak chcete cvičenie vhodné pre začiatočníkov, vyberte si kratšie videá zamerané na vybudovanie fitnescentra. Ak chcete zarábať na už založenej fitness základni, vyberte si z videí, ktoré obsahujú frázy, ako sú výrazy s vysokou intenzitou alebo výrazné účinky, a ktoré v názve určujú kardio.

Dôležité informácie

Jedným pravidlom pre nájdenie najlepšieho kardio cvičenia je objaviť to, čo vás baví a tvrdo na ňom pracovať. Jedným z kľúčov k dodržiavaniu cvičebného programu je zistiť, čo pre vás funguje, na základe vašich obľúbených, nepáčnych a životného štýlu. Aj keď cvičenie môže byť vždy výzvou, niektoré formy kardio sú pre vás príjemnejšie ako iné. Ak ste na cvičenie úplne nový, vyskúšajte rôzne cvičenia v priebehu niekoľkých týždňov a všimnite si, ktoré z nich sa cítite najlepšie. Vyzvite sa, aby ste sa vybrali na prechádzku, beh, jazdu na bicykli alebo plávanie a potom ju nasledovali vo svojom ďalšom tréningu pomocou domáceho videa. Ak však práve začínate, nepreháňajte to. Príliš skoro načasovanie môže viesť k zraneniu, odradeniu alebo vyhoreniu. Namiesto toho si precvičte kratšie a ľahšie cvičenia a postupne si budujte svoju kondíciu. Toto vám pomôže získať dôveru v seba samého, keď dosiahnete svoje ciele a dokončíte svoje tréningy. A vždy sa poraďte so svojím lekárom skôr, ako začnete nový tréningový postup, aby ste lepšie zabezpečili svoje zdravie a bezpečnosť.

Zdroje (3)