Vhodnosť

Aká domáca strava spáli rovnaké množstvo kalórií ako hodinu na tréningovom bicykli?


Možno nebudete vysávať celú hodinu, ale spočítajte spálené kalórie, kým budete čistiť.

Digital Vision./Digital Vision / Getty Images

Stacionárne bicykle, či už stojace alebo ležiace, vám pomôžu schudnúť bez toho, aby ste museli cvičenie rušiť, keď v ňom prechádza zlé počasie. Cyklistika nie je jedinou vnútornou aktivitou, ktorá vám pomáha spáliť kalórie; môžete cvičiť doma bez toho, aby ste si uvedomili, že pracujete. Domáce práce, ak sú vykonávané rázne, môžu spáliť toľko kalórií za hodinu, ako jazdiť na tréningovom bicykli.

Jazda na bicykli

Jazda na stacionárnom bicykli poskytuje možnosť s nízkym dopadom na spálenie značného počtu kalórií za hodinu. Podľa MayoClinic.com môže osoba s hmotnosťou 160 libier spáliť 292 kalórií za hodinu jazdou miernym tempom. Jazda na stacionárnom bicykli vás nikam nedostane, pokiaľ ide o produktivitu, ale práca v domácnosti spáli kalórie a zároveň vám pomôže skontrolovať položky z vášho zoznamu úloh.

Zostať v

Strávenie práce v domácnosti za hodinu vám pomôže vytlačiť vaše cvičenie do rušného rozvrhu. Ak strávite hodinu vysávaním, môžete spáliť až 266 kalórií na 160 libier. Zametanie a mopovanie spaľuje asi 240 kalórií za 60 minút. Aj keď ani jeden z nich sa úplne nezhoduje s kalóriami používanými pri jazde na stacionárnom bicykli, zvýšte svoju kalorickú popáleninu zvýšením intenzity vysávania alebo mopu. Ak máte miestnosť, ktorá si vyžaduje maľovanie, ale odkladáte ju, obráťte sa s prácou na kalórie s spálením 290 za hodinu. Miešanie domácich prác, ako sú kroviny, umývanie okien, vysávanie a mopovanie a ich napájanie, vám môže pomôcť spáliť 420 kalórií za hodinu.

Dostať von

Vnútorné práce nie sú jediné v okolí domu a vonkajšie práce vám ponúkajú niečo, čo stacionárny bicykel nemôže: čerstvý vzduch. Mohlo by vás však obmedziť počasie, takže sa pri každodennom cvičení nespoliehajte na domáce práce. Pri kosení trávy napríklad spaľuje asi 325 kalórií za hodinu - ak ju používate namiesto ručnej verzie, zvýšte ju na 420 kalórií. Všeobecné záhradníctvo vrátane buriny a starostlivosti o zeleninu dokáže spáliť 250 až 360 kalórií za hodinu. Ak bývate na mieste, kde máte dostatok snehu, choďte von, aby ste odhodili cestu a spálili 415 kalórií za hodinu.

Čo je potrebné?

Potrebujete najmenej 150 minút týždenne s miernou aeróbnou aktivitou, odporúča MayoClinic.com. Môžete to rozdeliť na krátke, 10-minútové intervaly, čo z neho robí ideálne použitie pri vykonávaní domácich prác - 10 minút dôkladne vysajte a spočítajte ho do svojej dennej dávky cvičenia. Kalórie spálené pri vykonávaní domácich prác vám pomôžu zostať fit alebo schudnúť; musíte spáliť 3 500 kalórií viac, ako by ste chceli, aby ste stratili 1 libru. Skombinujte vaše cvičenie so spevom so zdravou stravou chudého mäsa, nízkotučné mlieko, celé zrná a veľa ovocia a zeleniny, aby ste si zachovali zdravý životný štýl.

Foto Kredity

  • Digital Vision./Digital Vision / Getty Images