Vhodnosť

Hybridné bicykle Vs. Horské bicykle


Hybridné a horské bicykle majú niektoré kľúčové rozdiely, ktoré je potrebné zohľadniť.

John Howard / Digital Vision / Getty Images

Je určite pravda, že pre každú prácu existuje nástroj, ktorý omnoho ľahšie uľahčuje prácu. Existujú aj situácie, keď sa praktické zariadenie all-in-one nielen dokončí, ale urobí oveľa viac rôznymi spôsobmi, všestrannejšie.

A tak i svet športových potrieb, najmä bicyklov. Existujú bicykle, ktoré vyhovujú všetkým potrebám, každému terénu a každej úrovni schopností, vrátane horských bicyklov s pevným jadrom, cestných bicyklov vyrobených pre vzdialenosť a rýchlosť a hybridných bicyklov, ktoré premosťujú priepasť. Ale predtým, ako vás niekto chytí, trávia hodiny na svojej miestnej bicyklovej lodi a snaží sa analyzovať rozdiel medzi hardtail a softail alebo clip-ins verzus pedálmi, zvážte dobrý pohľad na to, čo v skutočnosti budete s bicyklom robiť. , skôr ako sa stávate zmätenými možnosťami „musíte mať“.

Realizácia

Ak sa pozeráte na svoje sociálne médiá, ktoré sú plné obrazov ľudí, ktorí šliapajú po horách, vysporiadajú sa s drsným singletrackom alebo sa hádajú o tom, ako došli do práce celých 264 dní v uplynulom roku, je na čase zistiť, aké sú vaše cyklistické ciele.

Pokiaľ ide o nákup športového vybavenia vrátane kolies, ľudia sú často ovplyvňovaní ašpiračnými predstavami, ktoré majú o sebe, bez ohľadu na realitu. Keď príde čas na odloženie tisícok dolárov na bicykli, malá kontrola reality prechádza dlhú cestu.

Snívate o jazde na veľkých horských trasách, ale máte prácu, rodinu a miesto, vďaka ktorému je tento sen oveľa menej dosiahnuteľný ako váš jediný priateľ, ktorý žije v Boulder, Colorado? Chcete jazdiť na bicykli, aby ste pracovali častejšie, ale realita je taká, že sa od vás očakáva, že upustíte od detí počas väčšiny dopoludnia?

Tieto typy otázok sú najlepším spôsobom, ako vás viesť k bicyklu, ktorý bude užitočný v porovnaní s tým, ktorý sedí v garáži, plný neskutočných snov.

Zamerajte sa na kopce alebo do práce

Ak žijete v blízkosti nejakého veľkého terénneho terénu a viete, že máte čas venovať sa zdvihnutiu a znečisteniu, na púšti vám bude dobre slúžiť horské bicykel. Ich robustné a ťažké rámy sú skonštruované tak, aby zvládli prevažne nerovný a nepredvídateľný terén, a ich väčšie kolieska s väčším počtom gombíkov sú navrhnuté tak, aby vám poskytli bezpečné uchopenie pri stúpaní a klesaní z kopcovitých chodníkov.

Horské bicykle skutočne odlišujú ich systémy odpruženia. Väčšina horských bicyklov má zavesenie predných kolies s rôznymi stupňami jazdy, od dvoch palcov po osem palcov. Tieto bicykle sa označujú ako hardtails, pretože odpruženie je iba vpredu.

Pokročilejšie zjazdové bicykle sú vybavené aj zavesením zadných kolies, ktoré sa nazýva šalát. Zadné odpruženie poskytuje ešte väčšiu schopnosť vyjednávať nerovný terén, pretože systém s úplným odpružením absorbuje všetky nárazy bez toho, aby rozbil bicykel na kusy.

V obidvoch prípadoch majú systémy odpruženia zvyčajne možnosti uzamknutia, ak práve jazdíte na rovnom povrchu.

Ak s väčšou pravdepodobnosťou budete búšiť na chodníku, počas víkendov s priateľmi a rodinou budete mať nejaký terénny výlet, hybridný bicykel môže byť iba lístok. Hybridné bicykle sa rýchlo stávajú miláčikmi dochádzajúceho sveta kvôli ich schopnosti ľahko a rýchlo sa uvoľniť na tvrdých povrchoch a zároveň čeliť akýmkoľvek nebezpečenstvám, ktoré sa im dostanú do cesty.

Hybridné bicykle majú vo všeobecnosti väčšie, tenšie kolesá, ktoré sú skonštruované pre rýchlosť a rýchlostné stupne, ktoré nie sú nastavené tak nízko ako kolesá na horských bicykloch. Predné vidlice hybridných bicyklov sú skonštruované tak, aby odolali hrbolatým cestám, ale neponúkajú plné odpruženie, a to z jedného veľmi dobrého dôvodu: Odpruženie je skvelé na skalnatom teréne, ale robí rovnú jazdu ďaleko od hladkej a pohodlnejšej jazdy.

V oboch prípadoch sú riadidlá umiestnené naplocho, takže v nich nie sú skutočné rozdiely. A pokiaľ ide o váš výber sedla, ten je úplne na vás, pretože si môžete vymeniť svoje sedadlá von. Ak dochádzate, väčšie a lepšie sedadlo vám môže poslúžiť lepšie. Ak ste mimo cesty, nemali by ste očakávať, že budete tráviť veľa času v sedle, aby ste začínali.

Keď premýšľate, ktoré možnosti budete chcieť, na chvíľu ignorujte predajcu a získajte realistický pohľad nielen na vaše cyklistické ciele, ale aj na realitu sveta, v ktorom sa nachádzate. Môžete dokonca ušetriť veľa peňazí obchádzaním špičkový bicykel so všetkými zvonmi a píšťalkami v prospech toho, ktorý skutočne vyhovuje vášmu životu a nie vášmu krmivu pre sociálne médiá - či už ide o horské bicykle alebo hybridné bicykle.

Zdroje (2)