Zdravie

Hypertenzia a víno


Polyfenoly červeného vína môžu zlepšovať funkciu tepien a znižovať krvný tlak.

Thomas Northcut / Photodisc / Getty Images

Pitie vína môže mať variabilné krátkodobé a dlhodobé účinky na váš krvný tlak, vo veľkej miere v závislosti od množstva, ktoré konzumujete. Krátko po požití môže mať mierne množstvo vína účinok na zníženie krvného tlaku. Príjem veľkého množstva akéhokoľvek druhu alkoholického nápoja však môže zvýšiť váš krvný tlak. Aj keď mierna konzumácia vína môže mať určité prínosy pre ľudí s hypertenziou, porozprávajte sa so svojím lekárom o možných rizikách a výhodách, ktoré sa na vás vzťahujú.

Francúzsky paradox

Miera úmrtnosti na ischemickú chorobu srdca vo Francúzsku je pomerne nízka napriek relatívne vysokému príjmu cholesterolu a nasýtených tukov. Konzumácia rastlinných potravín - vrátane celozrnného chleba, ovocia a zeleniny - a červeného vína sa navrhuje aspoň čiastočne vysvetliť tento zdanlivý paradox. Alkohol vo víne môže zvýšiť hladinu lipoproteínu cholesterolu v krvi s vysokou hustotou, čo je „dobrá“ forma cholesterolu, ktorá chráni pred rozvojom kardiovaskulárnych chorôb. Červené víno a tmavo sfarbené hrozno obsahuje triedu zlúčenín nazývaných polyfenoly. Vysoký príjem polyfenolov vo francúzskej populácii môže tiež čiastočne vysvetliť ich nižšie riziko kardiovaskulárnych chorôb.

Ochorenie srdca a krvný tlak

Pravidelný príjem červeného vína na svetlo môže pomôcť znížiť riziko srdcových chorôb. Podľa štúdie Zutphen uverejnenej v júli 2009 v časopise "Journal of Epidemiology and Community", v porovnaní s mužmi, ktorí nekonzumujú alkohol, sa priemerná dĺžka života predĺžila o 5 rokov u mužov, ktorí konzumujú väčšie množstvo vína obsahujúceho v priemere 2 gramy alkoholu za deň. zdravie. " Toto množstvo alkoholu zodpovedá asi jednej uncii alebo poháriku vína denne. Výskum naznačuje, že malé množstvo vína môže znížiť krvný tlak počas niekoľkých hodín po užití, ale dlhodobý vysoký príjem akýchkoľvek alkoholických nápojov, vrátane vína, zvyšuje krvný tlak a neodporúča sa ľuďom s hypertenziou.

Polyfenoly červeného vína

Ateroskleróza je typ kardiovaskulárneho ochorenia, pri ktorom dochádza k hromadeniu plaku bohatého na cholesterol v stenách tepien. Červené víno obsahuje zlúčeniny pochádzajúce z tmavého hrozna, ktoré môžu inhibovať aterosklerózu, čo môže pomôcť pri kontrole vysokého krvného tlaku alebo hypertenzie. Autori článku uverejneného v septembri 2012 vo vydaní časopisu „Circulation Research“ uviedli, že požitie červeného vína s odstránením alkoholu počas 4 týždňov znížilo krvný tlak a zvýšilo hladinu oxidu dusnatého, zlúčeniny uvoľňujúcej tepny, v strednom veku. muži s vysokým kardiovaskulárnym rizikom. Vedci dospeli k záveru, že polyfenoly červeného vína, nie alkohol, môžu byť aspoň čiastočne zodpovedné za akýkoľvek priaznivý vplyv červeného vína na krvný tlak. Autori publikácie štúdie Zutphen dospeli k záveru, že priaznivé účinky spotreby vína na očakávanú dĺžku života nesúvisia ani s obsahom alkoholu vo víne a môžu súvisieť s polyfenolmi v červenom víne. Polyfenoly, ako je resveratrol a prokyanidíny, môžu pomôcť uvoľniť steny ciev a zlepšiť funkciu tepien.

Dôležité informácie

Nemusíte piť červené víno, aby ste mohli ťažiť z kardiovaskulárnych výhod polyfenolov z červeného vína. Aj keď je potrebný ďalší výskum, dostupné experimentálne štúdie naznačujú, že strava bohatá na ovocie a zeleninu - vrátane hrozna - môže priaznivo ovplyvniť kardiovaskulárne rizikové faktory, ako je krvný tlak a ateroskleróza. U dospelých mužov s vysokým krvným tlakom a abnormálnou funkciou artérií, ktorí konzumujú lyofilizovaný prášok bohatý na hroznové polyfenoly po dobu 30 dní, sa podľa štúdie uverejnenej v septembri 2012 v časopise „The Journal of Nutrition“ znížil krvný tlak a zlepšila sa funkcia tepien. "

Výstraha

Hypertenzia je závažný stav, ktorý si vyžaduje lekársky dohľad. Pred užitím akéhokoľvek množstva vína na dennej báze sa porozprávajte so svojím lekárom o dostupných možnostiach a možných interakciách so súčasnými liekmi.

Zdroje (2)