Vhodnosť

Ako zlepšiť techniku ​​prsníkov


Zlý prsník môže spomaliť plávanie a zaťažiť kĺby.

Quinn Rooney / Getty Images Šport / obrázky Getty

Výhody plavcov sú pre plavcov široko rozšírené. Pri asi 60 kalóriách za 10 minút táto technika spaľuje o niečo menej kalórií ako iné štýly, je však vynikajúca na tónovanie tela, pretože pôsobí na hrudník, stehná, plecia, stehná a tricepsy. Správna forma s ďalšou technikou plávania prechádza dlhú cestu. Pre maximalizáciu kardiovaskulárnych a tonizujúcich výsledkov vášho prsníka je honovanie vašej formy absolútne kľúčové.

1.

Zamerajte sa na pozíciu hlavy - udržiavanie hlavy nad vodou je častou chybou, ktorá škodí správnej forme prsníka a môže dokonca spôsobiť zranenia krku a chrbta. Vždy držte hlavu vo vode. Ak zdvihnete hlavu, vaše boky padajú do vody, čo zvyšuje váš odpor a namáha spodnú časť chrbta. Len dvíhajte hlavu z vody, aby ste dýchali.

2.

Zastavte ruky pred tým, ako idú za vaše plecia, keď posúvate svoje telo dopredu. Možno si budete myslieť, že z vašich prsníkov vyťažíte viac pomocou dlhých pohybov rúk, ale zastavenie krátkeho času skutočne zvyšuje vašu rýchlosť. Keď však pohybujete rukami vpred, natiahnite ich čo najviac. Dlane držte skôr smerom von, než aby ste nechali ruky ležať rovno, aby sa dali účinnejšie lebky. Vaše ruky by nikdy nemali opúšťať vodu pri plávaní technikou prsníka, ani by nemali spôsobovať postriekanie.

3.

Opravte polohu chodidla. Vždy nasmerujte prsty na spodok bazéna a udržujte päty tak dlho, ako len dokážete, aby ste si nohy priniesli k telu na kop. Udržujte svoje nohy v rovnováhe so svojím telom - neprineste ich pod seba - a päty pospájajte späť hneď po kopnutí, aby ste dosiahli efektívne zakončenie. Akonáhle vyštartujete, jednoducho nechajte svoje telo kĺzať až do nasledujúceho kopu.

Tip

  • Pred vstupom do režimu dojčenia sa zahrejte s plazením vpredu alebo na znak. To uvoľní vaše telo hore a pomôže predchádzať bolesti kolena a chrbta, čo vám umožní zamerať sa na pribíjanie techniky prsníkov.

Zdroje (1)