Vhodnosť

Čo robia cvičenia s činkami?

Čo robia cvičenia s činkami?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Šikmá lavica a činky môžu byť výzvou pre váš tréning.

Jupiterimages / obrázky značky X / obrázky Getty

Prepínanie tréningu je efektívny spôsob, ako zabrániť tomu, aby sa vaše svaly prispôsobili cvičeniu a tréningu svieži. Efektívna variácia, ktorá môže vášmu tréningovému režimu dodať výzvu, je pracovať na svahu s činkami. Uhol sklonu aj činky predstavujú konkrétne prekážky izoláciou bicepsov alebo horných prsných svalov, v závislosti od toho, ktoré cviky vyberiete. Sklon tiež núti vašu pravú a ľavú stranu k samostatnej práci, čo predstavuje výzvu pre každé cvičenie.

Izolácia

Určité cvičenia s činkami na svahu maximalizujú izoláciu určitej svalovej skupiny a nútia ju pracovať samostatne. Izolácia jedného svalu pomáha zvýšiť intramuskulárnu koordináciu a na tento účel získava viac svalových vlákien a motorických jednotiek. Čím viac motorických jednotiek vystrelí v jednom svale, tým silnejší bude pohyb a čím hustejšie sa vyvinie sval.

Činky Výhody

Jednou z hlavných výhod práce s činkami je prvok nestability. Činky umožňujú, aby sa ramená pohybovali nezávisle, takže sa prijíma viac svalov na udržanie stability a rovnomerný pohyb medzi obidvomi ramenami. Práca s činkami môže tiež pomôcť zlepšiť tréning slabých strán, keď je jedna ruka silnejšia ako druhá. Sklonovacie lisy a kučery bicepsov s činkami zaisťujú, že vaša slabšia strana bude naďalej ťahať svoju vlastnú váhu, aby sa vytvorila zodpovedajúca úroveň sily.

Sklon Biceps Curl

Použitím šikmej lavice s činkami na krútenie bicepsov sa zmení počiatočná poloha vašich ramien. Keď sa krútia v stoji alebo vo zvislej polohe na sedenie, vaše ruky normálne spočívajú rovno dole po bokoch. Začať na svahu prirodzene pritiahne ruky ďalej dozadu za svoje telo a úplne izoluje bicepsy. Poloha sklonu navyše udržuje zvyšok tela úplne stabilný a neumožňuje žiadnym iným svalovým skupinám, aby pomohli pri náraste hmotnosti počas krútenia. Pri vykonávaní bicepsu sa krúti na svahu s činkami, krúti sa priamo vpred v línii s telom, zameriava sa na dlhú hlavu na vonkajšej strane bicepsu. Mierne naklonenie ramien smerom von nasmeruje krátku hlavu na vnútornej strane ramena.

Nakloňte hrudník

Vykonávanie činky tlačí na svah so zameraním na vývoj hornej oblasti pectoralis major bližšie k golierovej kosti. Tradičné ploché stolové lisy na hrudník pracujú viac v strede oblasti pectoralis major pochádzajúcej z hrudnej kosti. Práca na svahu vytvára uhol, ktorý posúva stresové zaťaženie smerom k hlave kĺbového kĺbu. Nastavenie sklonu na lavičke medzi 30 a 40 stupňov pomáha zaistiť, že zacieľujete na horné prsné svaly bez nadmerného namáhania ramien. Dbajte na to, aby ste činky pohybovali nad hrudníkom oproti krku. Sklonený uhol môže mať tendenciu priťahovať ruky späť k vašej hlave.


Pozri si video: Cviky s jednoruckami - 6 SUPER CVIČENÍ NA CELÉ TELO! (August 2022).