Vhodnosť

Ako nafúknuť cvičebný loptu Pilates


Vaše kolená by nikdy nemali byť vyššie ako vaše boky na gule.

Photos.com/PhotoObjects.net/Getty Images

Cvičebná loptička Pilates, tiež známa ako stabilná guľa, sa dá použiť v rôznych cvičebných procedúrach vrátane jogy, pilates alebo tréningu telesnej hmotnosti. Je to nástroj, ktorý sa dá ľahko používať doma, čím sa šetria náklady a čas chodenia do telocvične. Ak plánujete pridať cvičebnú loptu Pilates do cvičebného vybavenia, prvým krokom je nafúknutie cvičebnej lopty Pilates. Tento proces trvá len niekoľko minút.

1.

Nájdite maximálny priemer vyznačený na guli. Túto vzdialenosť odmerajte od steny smerom k stropu pomocou odmernej tyče. Označte vzdialenosť na stenu ceruzkou alebo kúskom pásky.

2.

Položte loptu na zem. Skontrolujte, či v plese nie sú nejaké vpichy alebo diery. Ak nájdete nejaké otvory, vráťte guľu, ako je chybná.

3.

Ruky vytiahnite zástrčku z gule. Hrot čerpadla vložte do otvoru pre zátku. Zapnite elektrický vzduchový kompresor alebo pumpujte ručné čerpadlo, aby ste naplnili guľu. Keď je guľa pevná, prestaňte ju plniť. Nedovoľte, aby guľa prekročila maximálny priemer vyznačený na stene.

4.

Odstráňte hrot pumpy z otvoru v guľôčke. Rýchlo vložte zástrčku späť do otvoru pre zástrčku. Uistite sa, že je zástrčka v súlade s povrchom gule.

5.

Pred použitím lopty alebo naplnením väčším množstvom vzduchu počkajte 24 hodín, kým sa lopta nechá „odpočinúť“.

6.

Sadnite si na loptu. Nohy by mali byť ohnuté o 90 stupňov. Ak sú vaše kolená oveľa nižšie ako vaše boky, uvoľnite z lopty trochu vzduchu. Ak sú vaše kolená vyššie ako boky, nafúknite guľu viac, až kým nebudete v správnej polohe. Mali by ste však byť schopní urobiť 2-palcový zárez v guľôčke stlačením prstom nad loptou. Ak nemôžete urobiť 2-palcový zárez do lopty a nie ste v správnej polohe na sedenie, možno budete musieť kúpiť väčšiu loptu.

Potrebné veci

  • Ručné čerpadlo alebo elektrický ihlový kompresor alebo čerpadlo na bicykel s pripojeným adaptérom
  • Odmerka

Výstraha

  • Loptičku plňte iba pri izbovej teplote, aby nedošlo k jej poškodeniu.